English   Kontakta   Annonsering   Sitemap

Välkommen till vår fotbolls-livescore i realtid, resultat & spelprogram med direktreferat från fotbollsmatcher i hela världen
Här hittar du de senaste fotbollsresultaten. För att se målgörare och matchevenemang - håll muspekaren över live-resultaten
Besök GameCenter för djupgående matchanalys: Livescore, Direktstatistik, direktreferat, laguppställningar, spelarstatistik ...

 Sponsorer

 Sponsorer

Gratis Live Streaming
Kongo - Burkina Faso Live Stream | Kongo - Burkina Faso Live Streaming | Kongo - Burkina Faso Streaming

Kongo - Burkina Faso Live Stream
VM (Kval), CAF Grupp E | 15. June 2013, 16:30 CET * Land restriktioner kan gälla.



Gratis Live Streams

  Wed 16. April

16:00 | Grekiska Cupen
  Panathinaikos - OFI Crete

16:30 | PrvaLiga
  Triglav Gorenjska - NK Krka

16:35 | Sao Paulo 2, Brazil
  Sabry - Souza

17:00 | Santiago, Chile
  Collarini - De Bakker

17:00 | Monte-Carlo, Monaco
  Monfils - Carreno-Busta

17:00 | 1. HNL
  NK Dragovoljac - Hajduk Split

17:30 | Ryska cupen
  CSKA Moskva - FK Krasnodar

17:40 | Sao Paulo 2, Brazil
  Schwartzman - Saretta

17:45 | Sao Paulo 2, Brazil
  Monteiro - Sant'Anna

18:00 | Virsliga
  FK Liepaja - FK Jelgava

18:30 | Santiago, Chile
  Capdeville - Duckworth

18:30 | Sarasota, USA
  Arnaboldi - Melzer

19:00 | Turkiska Cupen
  Bursaspor - Galatasaray

19:00 | PrvaLiga
  NK Domzale - NK Maribor

19:00 | Grekiska Cupen
  PAOK Thessaloniki - OLYMPIAKOS

19:00 | Santiago, Chile
  Quinzi - Arguello

19:00 | Santiago, Chile
  Coria - Hernandez

19:00 | 1. HNL
  RNK Split - Dinamo Zagreb

19:00 | Allsvenskan
  Norrköping - Mjällby AIF

19:00 | Allsvenskan
  Häcken - Halmstad

19:00 | Allsvenskan
  Örebro SK - Malmö FF

19:05 | Allsvenskan
  Djurgården - AIK

19:30 | PrvaLiga
  Zavrc - Olimpia Ljubljana

19:30 | Cupa Romaniei
  FC Astra Ploiesti - P. Ploiesti

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Aarau - Luzern

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Grasshoppers - Thun

19:50 | Sarasota, USA
  Ramirez Hidalgo - Kyrgios

20:00 | PrvaLiga
  Nova Gorica - Publikum Celje

20:00 | Primera Division, Torneo Final
  Atletico De Rafaela - Rosario Central

20:00 | Danska Superligan
  Viborg FF - Aalborg BK

20:05 | PrvaLiga
  NK Rudar Velenje - NK Koper

20:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Club Brugge - Racing Genk

20:30 | DFB Cupen
  Bayern München - Kaiserslautern

20:30 | Schweiziska Supercupen
  FC Basel - Zurich

20:45 | Premier League
  Everton - Crystal Palace

20:45 | Premier League
  Man City - Sunderland

21:00 | Franska cupen
  EA Guingamp - Monaco

21:30 | Copa del Rey (Kungacupen)
  Barcelona - Real Madrid

21:45 | Portugisiska Cupen
  Benfica - FC Porto

22:10 | Primera Division, Torneo Final
  Newell's Old Boys - Colon

22:10 | Primera Division, Torneo Final
  Estudiantes - River Plate

22:15 | Portugisiska Cupen
  Rio Ave - Sporting Braga

  Thu 17. April

00:45 | Copa Libertadores
  Lanus - Santos

01:00 | NBA
  Charlotte Bobcats - Chicago Bulls

01:00 | NBA
  Orlando Magic - Indiana Pacers

01:10 | Primera Division, Torneo Final
  Boca Juniors - San Lorenzo

01:30 | Major League Soccer
  New York Red Bulls - Philadelphia Union

02:00 | NBA
  Boston Celtics - Washington Wizards

02:00 | NBA
  Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets

02:00 | NBA
  Miami Heat - Philadelphia 76ers

02:00 | NBA
  NY Knicks - Toronto Raptors

02:00 | NBA
  Memphis Grizzlies - Dallas Mavericks

02:00 | NBA
  Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

02:00 | NBA
  Minnesota Timberwolves - Utah Jazz

02:00 | NBA
  New Orleans Hornets - Houston Rockets

02:00 | NBA
  Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons

02:00 | NBA
  San Antonio Spurs - LA Lakers

03:00 | Copa do Brasil
  Santos SP - Mixto MT

03:00 | Copa Libertadores
  Cruzeiro MG - Cerro Porteño

03:00 | Copa Libertadores
  Leon - Club Bolívar

04:30 | NBA
  Portland Trail Blazers - LA Clippers

04:30 | NBA
  Sacramento Kings - Phoenix Suns

04:30 | NBA
  Denver Nuggets - Golden State Warriors

14:30 | Division 1
  HB Køge - AC Horsens

15:00 | Danska Superligan
  Odense BK - FC Nordsjælland

15:00 | Premier League
  Simferopol - PFC Sevastopol

17:00 | Danska Superligan
  Esbjerg fB - Randers FC

17:30 | Ryska cupen
  FK Rostov - Luch-E. Vladivostok

18:30 | 2. Bundesliga
  Energie Cottbus - St. Pauli

18:30 | 2. Bundesliga
  Sandhausen - Düsseldorf

18:30 | 2. Bundesliga
  Erzgebirge Aue - Dresden

18:45 | I liga
  Energetyk Row Rybnik - GKS Katowice

19:00 | Allsvenskan
  Gefle - Brommapojkarna

19:00 | Allsvenskan
  Falkenbergs FF - Kalmar FF

19:00 | Allsvenskan
  IFK Göteborg - Åtvidaberg FF

19:00 | Danska Superligan
  FC Vestsjaelland - FC Köpenhamn

19:05 | Allsvenskan
  Elfsborg - Helsingborg

19:20 | Superettan
  Landskrona BoIS - Syrianska FC

19:30 | Cupa Romaniei
  Dinamo Bucurest - Steaua Bukarest

19:30 | Turkiska Cupen
  Antalyaspor - Eskisehirspor

19:45 | Schweiziska Supercupen
  St. Gallen - Lausanne-Sports

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Young Boys Bern - FC Sion

19:45 | Challenge League
  Lugano - Wohlen

20:00 | Primera Division, Torneo Final
  CA All Boys - Arsenal

20:30 | Bundesliga
  E. Frankfurt - Hannover

20:30 | Serie B
  Lanciano - Empoli

20:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Standard Liege - Lokeren

20:30 | Serie B
  Palermo - Reggina

21:00 | Första divisionen
  Vitoria Guimaraes - Arouca

22:10 | Primera Division, Torneo Final
  Belgrano - Godoy Cruz

  Fri 18. April

01:10 | Primera Division, Torneo Final
  Racing Avellaneda - Gimnasia LP

02:15 | Copa Libertadores
  The Strongest - Def Sporting

11:30 | Hyundai A-League Playoff
  Melbourne - Sydney

13:30 | Chinese Super League
  Henan Jianye - Shanxi Zhongjian

15:00 | Wischaja League
  Amkar Perm - Ural Ekaterinburg

16:00 | Division 1
  FC Hjørring - Hobro IK

17:00 | Danska Superligan
  Brøndby IF - SønderjyskE

18:15 | Championship
  Blackpool - Burnley

19:00 | Danska Superligan
  AGF Aarhus - FC Midtjylland

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Kayseri Erciyesspor - Trabzonspor

20:00 | Eerste Divisie
  Willem II - FC Emmen

20:00 | Ligue 2
  Clermont Foot - SCO Angers

20:00 | Ligue 2
  Chamois Niort FC - Brest

20:00 | Ligue 2
  FC Metz - CA Bastia

20:00 | Ligue 2
  Troyes Aube - Creteil

20:00 | Ligue 2
  Nancy - Dijon

20:00 | Ligue 2
  Nimes - Istres FC

20:00 | Ligue 2
  Arles - Stade Laval

20:00 | Ligue 2
  Le Havre - Tours

20:30 | Championship
  Doncaster - Derby

20:30 | Ligue 1
  St. Etienne - Rennes

20:30 | Primera Division (La Liga)
  At. Madrid - Elche

20:45 | Premier League
  Inverness CT - Aberdeen

  Sat 19. April

02:30 | Primera Division, Clausura
  Monarcas - Cruz Azul

04:30 | Primera Division, Clausura
  Santos - Real San Luis

08:00 | J-League
  Kashima Antlers - Vissel Kobe

08:30 | Hyundai A-League Playoff
  Central Coast - Adelaide

09:00 | J-League
  FC Tokyo - Cerezo Osaka

09:00 | J-League
  Gamba Osaka - Omiya Ardija

10:00 | J-League
  Urawa Reds - Kawasaki

11:00 | Wischaja League
  Tom Tomsk - Kriliya Sovietov

12:00 | J-League
  Ventforet Kofu - Grampus Eight

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Gaziantepspor - Genclerbirligi

13:00 | 2. Bundesliga
  1860 Munich - Arminia Bielefeld

13:00 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Union Berlin

13:15 | Championship
  Leicester - Queens Park Rangers

13:30 | Wischaja League
  Lokomotiv Moskva - Terek Grozniy

13:30 | Chinese Super League
  Beijing Guoan FC - Shandong Luneng

13:45 | Premier League
  FC Motherwell - Celtic

13:45 | Premier League
  Tottenham - Fulham

14:00 | Chinese Super League
  Guangzhou Evergrande FC - Shanghai Shenhua

14:00 | Ligue 2
  Caen - Auxerre

15:00 | Serie A
  Lazio - Turin

15:00 | Serie A
  Parma - Inter

15:00 | Serie A
  Udinese - Napoli

15:00 | Superettan
  Östersunds FK - Husqvarna FF

15:00 | Veikkausliiga
  FC Lahti - HJK Helsinki

15:00 | Serie A
  Genoa - Cagliari

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Akhisar Bld Spor - Kayserispor

15:00 | Serie A
  Milan - Livorno

15:00 | Serie A
  Atalanta - Hellas Verona

15:00 | Serie A
  Catania - Sampdoria

15:00 | Serie A
  Chievo - Sassuolo

15:30 | Bundesliga
  Dortmund - Mainz 05

15:30 | Bundesliga
  Werder Bremen - Hoffenheim

15:30 | Bundesliga
  Freiburg - M'gladbach

15:30 | Bundesliga
  FC Augsburg - Hertha Berlin

15:30 | Bundesliga
  Braunschweig - Bayern München

16:00 | Premier League
  Aston Villa - Southampton

16:00 | Championship
  Barnsley - Leeds United

16:00 | Premier League
  West Ham - Crystal Palace

16:00 | Wischaja League
  Anzhi Makhachkala - Zenit St. Petersburg

16:00 | Championship
  Watford - Ipswich

16:00 | Premier League
  Cardiff - Stoke

16:00 | Primera Division (La Liga)
  Osasuna - Valencia

16:00 | Premier League
  Newcastle - Swansea

16:30 | Bundesliga
  Austria Vienna - Wolfsberger AC

17:00 | Första divisionen
  Maritimo Funchal - Academica

17:00 | Första divisionen
  Pacos Ferreira - Nacional

17:30 | Primera Division, Clausura
  CSD Rangers - Audax Italiano

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Galatasaray - Kasimpasa

18:00 | Segunda Division
  CD Lugo - Ponferradina

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Bursaspor - Elazigspor

18:00 | Segunda Division
  Hercules - Cordoba

18:00 | Första divisionen
  Gil Vicente - Estoril

18:00 | Primera Division (La Liga)
  Levante - Getafe

18:15 | Segunda Division
  Real Madrid Castilla - SD Eibar

18:30 | Premier League
  Chelsea - Sunderland

18:30 | Bundesliga
  Hamburg - Wolfsburg

18:30 | Serie A
  Juventus - Bologna

19:00 | Bundesliga
  Wacker Innsbruck - SC Magna Wr. Neustadt

19:00 | Bundesliga
  Sturm Graz - SV Ried

19:00 | Segunda Division
  Barcelona B - Girona

19:00 | Bundesliga
  Admira Wacker - Red Bull Salzburg

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  KV RS Waasland Beveren - AA Gent

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Sociedad - Espanyol

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  Lierse - KV Oostende

20:00 | Pro League, Nedflyttningsplayoff
  Mons - Oud-Heverlee

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  Charleroi - Cercle Brugge

20:00 | Primera Division, Clausura
  U. de Concep - U. de Chile

20:00 | Segunda Division
  Mirandes - Las Palmas

20:15 | Första divisionen
  Belenenses - Sporting Lisbon

21:00 | Franska ligacupen
  Lyon - Paris St.-Germain

21:00 | Franska ligacupen
  Paris St.-Germain - Lyon

21:00 | Serie A
  Fiorentina - Roma

22:10 | Primera Division, Torneo Final
  Rosario Central - Estudiantes

22:10 | Primera Division, Torneo Final
  Quilmes - Olimpo

22:30 | Primera Division, Clausura
  Union Espanola - O'Higgins

23:30 | Brasilero Serie A
  Fluminense RJ - Figueirense SC

  Sun 20. April

00:00 | Primera Division, Clausura
  America - Jaguares

01:00 | Primera Division, Clausura
  Deportes Union La Calera - Huachipato

02:00 | Primera Division, Clausura
  Pachuca - Puebla

02:00 | Primera Division, Clausura
  Monterrey - La Piedad

02:30 | Primera Division, Torneo Final
  San Lorenzo - Newell's Old Boys

04:00 | Primera Division, Clausura
  CF Atlante - Club Tijuana

04:00 | Primera Division, Clausura
  Atlas - Toluca

06:00 | J2
  FC Gifu - Tochigi SC

09:00 | J2
  Shonan Bellmare - Oita Trinita

09:30 | Chinese Super League
  Dalian Aerbin FC - Sh. Telaishi

11:00 | J2
  Mito Hollyhock - FC Tokyo Verdy

11:30 | Wischaja League
  Rubin Kazan - Spartak Moskva

12:00 | Primera Division (La Liga)
  Almeria - Celta de Vigo

12:00 | Segunda Division
  Mallorca - Deportivo

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Caykur Rizespor - Konyaspor

13:00 | Premier League
  Norwich - Liverpool

13:30 | 2. Bundesliga
  Kaiserslautern - FSV Frankfurt

13:30 | 2. Bundesliga
  Aalen - Ingolstadt

13:30 | 2. Bundesliga
  SC Paderborn - Greuther Fürth

13:35 | Chinese Super League
  Hangzhou Lvcheng - Harbin Tengyi

13:45 | Chinese Super League
  Shanghai Shenhua - Changsha Jinde

14:00 | Wischaja League
  Dynamo Moskva - FK Krasnodar

14:00 | Ligue 1
  Monaco - Nice

14:30 | Division 1
  AC Horsens - AB Köpenhamn

15:00 | Allsvenskan
  Kalmar FF - IFK Göteborg

15:00 | Allsvenskan
  Halmstad - Helsingborg

15:00 | Danska Superligan
  FC Vestsjaelland - Odense BK

15:05 | Premier League
  Hull City - Arsenal

15:30 | Bundesliga
  Nuremberg - Bayer Leverkusen

16:00 | Superettan
  GAIS - Ljungskile SK

16:30 | Wischaja League
  Kuban Krasnodar - CSKA Moskva

16:30 | Bundesliga
  SV Grödig - Rapid Vienna

17:00 | Primera Division (La Liga)
  Vallecano - Real Betis

17:00 | Danska Superligan
  Aalborg BK - Randers FC

17:00 | Ligue 1
  Bastia - Ajaccio

17:00 | Ligue 1
  Bordeaux - EA Guingamp

17:00 | Ligue 1
  Valenciennes - Nantes

17:00 | Superettan
  Assyriska - Degerfors IF

17:00 | Ligue 1
  Stade de Reims - Sochaux

17:00 | Ligue 1
  Toulouse - Lyon

17:00 | Ligue 1
  Lorient - Montpellier

17:00 | Segunda Division
  Recreativo - Alaves

17:00 | Ligue 1
  Paris St.-Germain - Evian TGFC

17:00 | Segunda Division
  Gijon - Real Murcia

17:10 | Premier League
  Everton - Man Utd

17:30 | Bundesliga
  Stuttgart - Schalke 04

17:30 | Allsvenskan
  Mjällby AIF - Häcken

17:30 | Allsvenskan
  AIK - Norrköping

18:00 | Segunda Division
  Tenerife - Numancia

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Besiktas - Fenerbahce

18:15 | Segunda Division
  Zaragoza - Real Jaen

18:15 | Superettan
  Östers IF - GIF Sundsvall

19:00 | Primera Division (La Liga)
  Sevilla - Granada

19:00 | Primera Division, Clausura
  Unam Pumas - Guadalajara

19:00 | Första divisionen
  Benfica - Olhanense SC

20:00 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Lokeren - Zulte-Waregem

20:30 | Primera Division, Clausura
  Colo Colo - U. Catolica

21:00 | Brasilero Serie A
  Atletico MG - Corinthians SP

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Barcelona - Athletic Bilbao

21:00 | Brasilero Serie A
  Sao Paulo SP - Botafogo RJ

21:00 | Primera Division, Torneo Final
  Colon - Belgrano

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Valladolid - Real Madrid

21:00 | Segunda Division
  Alcorcon - CE Sabadell

21:00 | Ligue 1
  Marseille - Lille

22:00 | Primera Division, Torneo Final
  Argentinos Juniors - Racing Avellaneda

22:00 | Primera Division, Torneo Final
  Arsenal - Lanus

23:15 | Primera Division, Torneo Final
  River Plate - Velez Sarsfield

23:30 | Brasilero Serie A
  Flamengo RJ - Goias GO

23:30 | Primera Division, Clausura
  Everton - Nublense

  Mon 21. April

02:30 | Primera Division, Torneo Final
  Tigre - Boca Juniors

13:00 | Danska Superligan
  SønderjyskE - FC Nordsjælland

13:00 | Division 1
  Fredrikstad - Hødd

14:30 | Eerste Divisie
  Willem II - Stormvogels Telstar

14:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Club Brugge - Standard Liege

14:30 | Eerste Divisie
  FC Den Bosch - FC Dordrecht

15:00 | Allsvenskan
  Falkenbergs FF - Elfsborg

15:00 | Allsvenskan
  Åtvidaberg FF - Gefle

15:00 | Danska Superligan
  FC Midtjylland - Viborg FF

15:00 | Division 1
  Hønefoss - Tromsø

15:30 | Norska Elitserien
  Aalesund - Start

15:30 | Norska Elitserien
  Vålerenga - Sandnes Ulf

15:30 | Norska Elitserien
  Viking - Haugesund

16:00 | Championship
  Burnley - Wigan

17:00 | Wischaja League
  Volga Novgorod - FK Rostov

17:00 | Superettan
  IF Sirius FK - Varbergs BoIS FC

17:00 | Danska Superligan
  AGF Aarhus - Brøndby IF

17:30 | Allsvenskan
  Brommapojkarna - Örebro SK

17:30 | Allsvenskan
  Malmö FF - Djurgården

18:00 | Norska Elitserien
  Sogndal - Strømsgodset

18:00 | Division 1
  Tromsdalen - Ullensaker/Kisa

18:00 | Norska Elitserien
  Molde - Sarpsborg 08

18:00 | Norska Elitserien
  Brann - Lillestrøm

18:00 | Division 1
  Ranheim - Bryne

18:00 | Division 1
  Mjøndalen - Strømmen

18:00 | Division 1
  Hamarkameratene - Kristiansund BK

18:00 | Division 1
  Bærum - Nest-Sotra

18:00 | Division 1
  Alta - Sandefjord

18:00 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Racing Genk - RSC Anderlecht

18:00 | Norska Elitserien
  Odd Grenland - Stabæk

18:15 | Championship
  Leeds United - Nottingham Forest

19:00 | Norska Elitserien
  Bodø/Glimt - Rosenborg

19:00 | Danska Superligan
  FC Köpenhamn - Esbjerg fB

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Antalyaspor - Sivasspor

19:00 | Första divisionen
  Vitoria Setubal - Sporting Braga

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Kardemir Karabük - Eskisehirspor

19:20 | Superettan
  Hammarby - Ängelholms FF

20:15 | 2. Bundesliga
  1. FC Köln - VfL Bochum

20:30 | Ligue 2
  Chateauroux - Lens

21:00 | Primera Division, Torneo Final
  Godoy Cruz - Atletico De Rafaela

21:00 | Första divisionen
  FC Porto - Rio Ave

21:00 | Premier League
  Man City - West Bromwich

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Malaga - Villarreal

23:10 | Primera Division, Torneo Final
  Gimnasia LP - CA All Boys

  Tue 22. April

17:30 | Veikkausliiga
  HJK Helsinki - FC Honka

19:20 | Superettan
  Jönköpings Södra - IFK Värnamo

20:45 | 2. Division
  Rangers - Ayr

20:45 | UEFA Champions League
  At. Madrid - Chelsea


   Sponsorer
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
16 Apr, 16:00 CET | Greki ..
Panathinaikos - OFI Cret ..
16 Apr, 16:35 CET | Sao P ..
Sabry - Souza
16 Apr, 17:00 CET | 1. HNL
NK Hrvatski Dragovoljac ..
16 Apr, 17:00 CET | Santi ..
Collarini - De Bakker
16 Apr, 17:00 CET | Monte ..
Monfils - Carreno-Busta
16 Apr, 17:30 CET | Ryska ..
CSKA Moskva - FC Krasnodar
16 Apr, 17:40 CET | Sao P ..
Schwartzman - Saretta
16 Apr, 17:45 CET | Sao P ..
Monteiro - Sant'Anna
16 Apr, 16:00 CET | Greki ..
Panathinaikos - OFI Cret ..
16 Apr, 16:30 CET | PrvaLiga
NK Triglav - NK Krka
16 Apr, 17:00 CET | 1. HNL
NK Hrvatski Dragovoljac ..
16 Apr, 17:30 CET | Ryska ..
CSKA Moskva - FC Krasnodar
16 Apr, 18:00 CET | Virsliga
FK Liepaja - FK Jelgava
16 Apr, 19:00 CET | 1. HNL
RNK Split - NK Dinamo Za ..
16 Apr, 19:00 CET | PrvaLiga
NK Domzale - NK Maribor
16 Apr, 19:00 CET | Allsv ..
Örebro SK - Malmö FF