English   Kontakta   Annonsering   Sitemap

Välkommen till vår fotbolls-livescore i realtid, resultat & spelprogram med direktreferat från fotbollsmatcher i hela världen
Här hittar du de senaste fotbollsresultaten. För att se målgörare och matchevenemang - håll muspekaren över live-resultaten
Besök GameCenter för djupgående matchanalys: Livescore, Direktstatistik, direktreferat, laguppställningar, spelarstatistik ...

 Sponsorer

 Sponsorer

Gratis Live Streaming
Kongo - Burkina Faso Live Stream | Kongo - Burkina Faso Live Streaming | Kongo - Burkina Faso Streaming

Kongo - Burkina Faso Live Stream
VM (Kval), CAF Grupp E | 15. June 2013, 16:30 CET * Land restriktioner kan gälla.



Gratis Live Streams

  Sat 25. October

10:45 | Hyundai A-League
  Melbourne - Melbourne Heart

11:00 | National Football League
  St Petersburg - Khimik Dzerzhinsk

11:00 | National Football League
  Gazovik Orenburg - FC Sokol Saratov

12:00 | Wischaja League
  Amkar Perm - FK Rostov

12:00 | National Football League
  Sakhalin Sakhalinsk - Jaroslavi Shinnik

12:00 | Tour Finals Singapore, Singapore
  Radwanska - Halep

13:00 | 2. Bundesliga
  Kaiserslautern - Düsseldorf

13:00 | 2. Bundesliga
  St. Pauli - Karlsruher SC

13:00 | Virsliga
  Skonto Riga - Ventspils

13:00 | Virsliga
  FK Jelgava - Jurmala

13:00 | Veikkausliiga
  Kuopio PS - Vaasa PS

13:15 | Championship
  Millwall - Cardiff

13:30 | Turkiska U21-ligan - Grupp Superliga
  Fenerbahce - Genclerbirligi

13:30 | Turkiska U21-ligan - Grupp Superliga
  Sivasspor - Caykur Rizespor

14:00 | PrvaLiga
  Zavrc - NK Maribor

14:00 | Ligue 2
  Troyes Aube - Dijon

14:00 | National Football League
  Volga Novgorod - FK Tosno

14:00 | National Football League
  Kriliya Sovietov - Luch-E. Vladivostok

14:30 | Basel, Switzerland
  Goffin - Coric

15:00 | Serie A
  Empoli - Cagliari

15:00 | Valencia, Spain
  Ferrer - Murray

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Sivasspor - Caykur Rizespor

15:00 | Wischaja League
  Torpedo Moskva - Kuban Krasnodar

15:00 | 1. HNL
  Istra 1961 - Slaven Belupo

15:00 | National Football League
  Anzhi Makhachkala - Sibir Novosibirsk

15:00 | Serie B
  US Avellino - Lanciano

15:00 | National Football League
  Baltika Kaliningrad - FK Tyumen

15:00 | Serie B
  FC Pro Vercelli - Perugia Calcio

15:00 | National Football League
  FC Volgar-Gazprom Astrakhan - Tom Tomsk

15:30 | Bundesliga
  Dortmund - Hannover

15:30 | Bundesliga
  FC Augsburg - Freiburg

15:30 | Bundesliga
  Hoffenheim - SC Paderborn

15:30 | Bundesliga
  Hertha Berlin - Hamburg

15:30 | Bundesliga
  E. Frankfurt - Stuttgart

15:30 | 1. Division
  Lechia Gdansk - Slask Wroclaw

15:30 | 1. Division
  Piast Gliwice - Jagiellonia Bialystok

15:30 | Indiska Superligan
  Delhi Dynamos FC - Club Chennai

15:50 | Basel, Switzerland
  Federer - Karlovic

16:00 | Segunda Division
  Mallorca - CE Sabadell

16:00 | Championship
  Birmingham - Bournemouth

16:00 | Championship
  Bolton - Brentford

16:00 | Championship
  Derby - Wigan

16:00 | PrvaLiga
  Publikum Celje - Kalcer Radomlje

16:00 | Championship
  Ipswich - Huddersfield

16:00 | PrvaLiga
  NK Domzale - NK Koper

16:00 | Cordoba, Argentina
  Bagnis - Gonzalez

16:00 | Championship
  Leeds United - Wolverhampton

16:00 | Allsvenskan
  Häcken - Gefle

16:00 | Championship
  Middlesbrough - Watford

16:00 | Primera Division (La Liga)
  Almeria - Athletic Bilbao

16:00 | Championship
  Nottingham Forest - Blackburn

16:00 | Championship
  Reading - Blackpool

16:00 | Bundesliga
  Sturm Graz - Rapid Vienna

16:00 | Championship
  Brighton - Rotherham

16:30 | Eerste Divisie
  VV Venlo - RKC Waalwijk

17:00 | 1. Liga
  Hradec Kralove - Dukla Prague

17:00 | 1. Liga
  FK Jablonec - FK Teplice

17:00 | Superliga
  FK Radnicki Nis - FK Radnicki 1923

17:00 | Ligue 1
  Paris St.-Germain - Bordeaux

17:00 | Danska Superligan
  SønderjyskE - FC Midtjylland

17:00 | 1. Liga
  Pribram - Banik Ostrava

17:20 | Cordoba, Argentina
  Gonzalez - Cachin

17:45 | Schweiziska Supercupen
  Thun - Aarau

18:00 | Segunda Division
  Racing Santander - Alaves

18:00 | 1. Division
  Pogon Szczecin - Cracovia Krakow

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Balikesirspor - Bursaspor

18:00 | Pro League
  KV RS Waasland Beveren - Racing Genk

18:00 | PrvaLiga
  Nova Gorica - Olimpia Ljubljana

18:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Madrid - Barcelona

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Fenerbahce - Genclerbirligi

18:00 | Serie A
  Parma - Sassuolo

18:15 | Segunda Division
  Real Betis - Recreativo

18:30 | Israeliska Premier League
  Maccabi Haifa - Hapoel Raanana

18:30 | Eredivisie
  Vitesse - NAC Breda

18:30 | Superligan
  Atromitos Athens - Ergotelis Chania

18:30 | Bundesliga
  Austria Vienna - SC Magna Wr. Neustadt

18:30 | Bundesliga
  Wolfsberger AC - SCR Altach

18:30 | Bundesliga
  Admira Wacker - SV Ried

18:30 | Bundesliga
  Bayer Leverkusen - Schalke 04

19:00 | 1. HNL
  Hajduk Split - NK Lokomotiva Zagreb

19:00 | Superliga
  Vojvodina - FK Vozdovac

19:45 | Eredivisie
  Heracles Almelo - Willem II

19:45 | Eerste Divisie
  Maastricht - Achilles

19:45 | Eredivisie
  AZ Alkmaar - FC Groningen

19:45 | Peru Primera Division, Clausura
  Cienciano - Leon De Huanuco

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Valencia - Elche

20:00 | Valencia, Spain
  Chardy - Robredo

20:00 | Segunda Division
  Ponferradina - Las Palmas

20:00 | Schweiziska Supercupen
  FC Basel - FC Sion

20:00 | Primera Division
  Independiente - Tigre

20:00 | Pro League
  Zulte-Waregem - Cercle Brugge

20:00 | Ligue 1
  Evian TGFC - Nantes

20:00 | Ligue 1
  Bastia - Monaco

20:00 | Ligue 1
  Caen - Lorient

20:00 | Ligue 1
  Stade de Reims - Montpellier

20:15 | 1. Liga
  FC Slovacko - Viktoria Plzen

20:20 | Brasilero Serie A
  Palmeiras SP - Corinthians SP

20:30 | Major League Soccer
  Seattle Sounders - Los Angeles

20:45 | Eredivisie
  Ajax - Go Ahead Eagles

20:45 | Serie A
  Sampdoria - Roma

21:00 | Primera Division
  Velez Sarsfield - Banfield

21:15 | Första divisionen
  Arouca - FC Porto

22:00 | Primera Division (La Liga)
  SD Eibar - Granada

22:00 | Serie A, Andra rundan
  Liga Loja - Universidad Catolica

22:00 | Peru Primera Division, Clausura
  Sporting Cristal - Cesar Vallejo

22:00 | Major League Soccer
  Montreal Impact - Washington DC

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Cordoba - Real Sociedad

23:00 | Primera Division
  U. Catolica - Audax Italiano

23:10 | Primera Division
  Newell's Old Boys - Godoy Cruz

  Sun 26. October

01:30 | Primera Division
  Olimpo - Racing Avellaneda

01:30 | Primera Division
  O'Higgins - Huachipato

01:30 | Major League Soccer
  New England - Toronto FC

02:00 | Primera Division
  Monterrey - Tigres

02:30 | Major League Soccer
  FC Dallas - Portland Timbers

02:45 | Liga Postobon II
  Los Millionarios - Alianza Petrolera

03:00 | Major League Soccer
  Vancouver Whitecaps - Colorado Rapids

03:00 | Primera Division
  Atlas - Puebla

05:00 | Hyundai A-League
  Wellington - Newcastle

05:00 | J2
  Sapporo - Shonan Bellmare

06:00 | K-League Classic
  Incheon United - Chunnam Dragons

06:00 | K-League Classic
  Pohang Steelers - Gwangju Sangmu

06:00 | K-League Classic
  Jeonbuk Hyundai Motors - Suwon Samsung Bluewings

07:00 | Hyundai A-League
  Adelaide - Perth

07:00 | J2
  Jubilo Iwata - Kyoto

08:00 | J-League
  Sagan Tosu - Albirex Niigata

08:00 | J2
  Oita Trinita - Fagiano Okayama

08:35 | Chinese Super League
  Guangzhou Evergrande FC - Beijing Guoan FC

08:35 | Chinese Super League
  Henan Jianye - Hangzhou Lvcheng

08:35 | Chinese Super League
  Changsha Jinde - Harbin Tengyi

08:35 | Chinese Super League
  Changchun Yatai - Nanchang Bayi

08:35 | Chinese Super League
  Sh. Telaishi - Jiangsu Shuntian

08:35 | Chinese Super League
  Dalian Aerbin FC - Liaoning Hongyun

08:35 | Chinese Super League
  Shanghai Shenhua - Tianjin Kangshifu

11:00 | J-League
  Yokohama - Cerezo Osaka

11:00 | Premier League, Champions Pool
  Shakhtyor Karagandy - FC Astana

11:00 | J-League
  Kashima Antlers - Urawa Reds

11:00 | J-League
  Gamba Osaka - FC Tokyo

11:30 | Wischaja League
  Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva

11:30 | Wischaja League
  FC Ufa - CSKA Moskva

12:00 | Primera Division (La Liga)
  Malaga - Vallecano

12:00 | Segunda Division
  Albacete - Valladolid

12:00 | Indiska Superligan
  Atletico De Kolkata - Kerala Blasters FC

12:15 | Andra divisionen
  Portimonense - Benfica Lisbon B

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Mersin Idman Yurdu - Eskisehirspor

12:30 | Eredivisie
  Cambuur L. - Feyenoord

13:00 | Virsliga
  FC Daugava - BFC Daugava

13:00 | Virsliga
  FK Spartaks - Jurmala

13:15 | 1. Division
  Hibernian - Hearts of Midlothian

13:30 | 2. Bundesliga
  1860 Munich - Braunschweig

13:30 | Turkiska U21-ligan - Grupp Superliga
  Istanbul Basaksehir - Galatasaray

13:30 | 3. Liga, Grupp 1
  Istanbulspor AS - Kizilcabolukspor

13:30 | 2. Bundesliga
  Ingolstadt - 1. FC Heidenheim

13:30 | 2. Bundesliga
  Sandhausen - Erzgebirge Aue

13:30 | Turkiska U21-ligan - Grupp Superliga
  Trabzonspor - Gaziantepspor

14:00 | Danska Superligan
  Randers FC - Odense BK

14:00 | PrvaLiga
  NK Krka - NK Rudar Velenje

14:00 | Ligue 1
  Rennes - Lille

14:30 | Eredivisie
  FC Utrecht - PSV Eindhoven

14:30 | Eredivisie
  FC Zwolle - SC Heerenveen

14:30 | Eerste Divisie
  NEC Nijmegen - TOP Oss

14:30 | Eerste Divisie
  Roda JC - Sparta Rotterdam

14:30 | Pro League
  Club Brugge - AA Gent

15:00 | Allsvenskan
  AIK - Åtvidaberg FF

15:00 | Allsvenskan
  Norrköping - Örebro SK

15:00 | Serie A
  Juventus - Palermo

15:00 | 1. HNL
  Dinamo Zagreb - NK Osijek

15:00 | Serie A
  Udinese - Atalanta

15:00 | Serie A
  Chievo - Genoa

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Trabzonspor - Gaziantepspor

15:30 | Bundesliga
  Wolfsburg - Mainz 05

15:30 | Indiska Superligan
  FC Pune City - FC Goa

15:30 | 1. Division
  Lech Poznan - Gornik Leczna

15:45 | 1. Liga
  Sparta Prague - Mladá Boleslav

16:00 | Schweiziska Supercupen
  Zurich - St. Gallen

16:00 | Schweiziska Supercupen
  FC Vaduz - Grasshoppers

16:30 | Liga I
  Dinamo Bucurest - Pandurii

16:30 | Bundesliga
  SV Grödig - Red Bull Salzburg

16:45 | Eredivisie
  Excelsior Rotterdam - FC Twente

17:00 | Ligue 1
  EA Guingamp - Nice

17:00 | Ligue 1
  St. Etienne - FC Metz

17:00 | Första divisionen
  Estoril - Belenenses

17:00 | Wischaja League
  Zenit St. Petersburg - Lisma-Mordovia Saransk

17:00 | Superliga
  Jagodina - Partizan Belgrade

17:00 | Peru Primera Division, Clausura
  FBC Melgar - Real Garcilaso

17:00 | Primera Division (La Liga)
  Espanyol - Deportivo

17:00 | Segunda Division
  CD Lugo - UD Llagostera

17:00 | Segunda Division
  Gijon - Osasuna

17:00 | Segunda Division
  Girona - Mirandes

17:00 | Danska Superligan
  Hobro IK - FC Köpenhamn

17:30 | Allsvenskan
  Elfsborg - Djurgården

17:30 | Serie A, Andra rundan
  Deportivo Quito - Emelec

17:30 | Bundesliga
  M'gladbach - Bayern München

17:30 | Allsvenskan
  Halmstad - Falkenbergs FF

18:00 | Serie A
  Lazio - Turin

18:00 | Pro League
  RSC Anderlecht - Standard Liege

18:00 | 1. Division
  Zawisza - Legia Warszawa

18:00 | Serie A
  Cesena - Inter

18:00 | Serie A
  Napoli - Hellas Verona

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Büyüksehyr Bld.Spor - Galatasaray

18:15 | Segunda Division
  Alcorcon - Zaragoza

18:30 | Superligan
  OLYMPIAKOS - Panathinaikos

18:30 | Serie A, Andra rundan
  LDU Quito - Mushuc Runa

19:00 | Första divisionen
  Sporting Lisbon - Maritimo Funchal

19:00 | Primera Division
  Lanus - San Lorenzo

19:00 | Primera Division
  Toluca - Leon

19:00 | 1. HNL
  HNK Rijeka - RNK Split

19:00 | Primera Division (La Liga)
  Sevilla - Villarreal

19:00 | Danska Superligan
  Esbjerg fB - Brøndby IF

19:00 | Segunda Division
  Tenerife - Barcelona B

19:15 | Israeliska Premier League
  Hapoel Akko - Maccabi Tel Aviv

19:30 | Primera Division
  Deportes Union La Calera - Colo Colo

19:30 | Serie A, Andra rundan
  Cuenca - Independiente Jose Teran

19:30 | Serie A, Andra rundan
  Olmedo - Manta FC

20:00 | Pro League
  RRC Peruwelz - Lokeren

20:45 | Serie A
  Milan - Fiorentina

21:00 | Ligue 1
  Lyon - Marseille

21:00 | Segunda Division
  Numancia - CD Leganes

21:00 | Major League Soccer
  Columbus Crew - Philadelphia Union

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Getafe - At. Madrid

21:15 | Första divisionen
  Sporting Braga - Benfica

21:30 | Major League Soccer
  Chivas USA - San Jose Earthquakes

22:00 | Primera Division
  U. de Chile - Palestino

22:15 | Primera Division
  Boca Juniors - Defensa Y Justicia

22:45 | Serie A, Andra rundan
  Barcelona - El Nacional

  Mon 27. October

00:15 | Peru Primera Division, Clausura
  Los Caimanes FC - CD San Simon

01:30 | Major League Soccer
  Kansas City - New York Red Bulls

01:30 | Primera Division
  Atletico De Rafaela - River Plate

13:30 | Turkiska U21-ligan - Grupp Superliga
  Kayseri Erciyesspor - Besiktas

16:45 | Wischaja League
  FK Krasnodar - Terek Grozniy

18:00 | 1. Division
  Ruch Chorzow - Korona Kielce

18:30 | Wischaja League
  Dynamo Moskva - Rubin Kazan

18:30 | Superligan
  Skoda Xanthi - Niki Volou

19:00 | Allsvenskan
  Malmö FF - Brommapojkarna

19:00 | Danska Superligan
  FC Nordsjælland - Aalborg BK

19:00 | Allsvenskan
  Mjällby AIF - Kalmar FF

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Kayseri Erciyesspor - Besiktas

19:05 | Allsvenskan
  Helsingborg - IFK Göteborg

19:45 | Challenge League
  Winterthur - Schaffhausen

20:15 | 2. Bundesliga
  Darmstadt - Nuremberg

20:30 | Ligue 2
  Nancy - Le Havre

21:00 | Första divisionen
  Rio Ave - Penafiel

21:45 | Peru Primera Division, Clausura
  UTC de Cajamarca - San Martin

  Tue 28. October

00:30 | Primera Division
  Arsenal - Gimnasia LP

14:00 | Grekiska cupen, Grupp 8
  Chania - ASK Olympiakos

14:30 | Indiska Superligan
  Club Chennai - Mumbai City FC

16:15 | Grekiska cupen, Grupp 1
  Fostiras FC - Panahaiki Patras

16:15 | Grekiska cupen, Grupp 4
  Ethnikos Gazorou - Iraklis 1908 FC

18:30 | Grekiska cupen, Grupp 5
  AEK - Iraklis Psachnon

20:45 | Serie A
  Sassuolo - Empoli

20:45 | Engelska Ligacupen
  Bournemouth - West Bromwich

20:45 | Engelska Ligacupen
  Shrewsbury - Chelsea

21:00 | Engelska Ligacupen
  Liverpool - Swansea

21:00 | Engelska Ligacupen
  Fulham - Derby

21:00 | Franska ligacupen
  Toulouse - Bordeaux

  Wed 29. October

14:00 | Ryska cupen
  Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula

14:00 | Grekiska cupen, Grupp 4
  Levadiakos - Platanias Chanion

14:00 | Grekiska cupen, Grupp 5
  Atromitos Athens - Panthrakikos

14:30 | Indiska Superligan
  Delhi Dynamos FC - Northeast United FC

16:15 | Grekiska cupen, Grupp 7
  Asteras Tripolis - Kalloni

18:30 | Grekiska cupen, Grupp 1
  OLYMPIAKOS - Panionios

18:30 | Grekiska cupen, Grupp 2
  PAOK Thessaloniki - PAS Giannina

20:45 | Serie A
  Genoa - Juventus

20:45 | Serie A
  Inter - Sampdoria

20:45 | Serie A
  Palermo - Chievo

20:45 | Engelska Ligacupen
  Tottenham - Brighton

20:45 | Engelska Ligacupen
  Stoke - Southampton

20:45 | Engelska Ligacupen
  Man City - Newcastle

20:45 | Serie A
  Turin - Parma

20:45 | Serie A
  Fiorentina - Udinese

20:45 | Serie A
  Roma - Cesena

20:45 | Serie A
  Atalanta - Napoli

20:45 | Serie A
  Cagliari - Milan

20:55 | Franska ligacupen
  Rennes - Marseille

  Thu 30. October

01:00 | Copa do Brasil
  Cruzeiro MG - Santos SP

01:00 | Copa do Brasil
  Flamengo RJ - Atletico MG

14:00 | Grekiska cupen, Grupp 2
  Kassiopi - Apollon Kalamarias

14:00 | Grekiska cupen, Grupp 6
  Ermionidas - Apollon Smyrnis

14:30 | Indiska Superligan
  FC Pune City - Kerala Blasters FC

16:15 | Grekiska cupen, Grupp 3
  Niki Volou - APS Zakynthos

17:00 | Ryska cupen
  Rubin Kazan - Spartak Moskva

18:30 | Grekiska cupen, Grupp 3
  OFI Crete - Skoda Xanthi

18:30 | Grekiska cupen, Grupp 8
  Panathinaikos - Panetolikos

  Fri 31. October

18:30 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Sandhausen

18:30 | 2. Bundesliga
  Düsseldorf - Ingolstadt

18:30 | 2. Bundesliga
  Union Berlin - Greuther Fürth

18:30 | Danska Superligan
  FC Midtjylland - FC Nordsjælland

20:30 | Bundesliga
  Schalke 04 - FC Augsburg

20:45 | Primera Division (La Liga)
  Deportivo - Getafe


Seneste Videoer
   Sponsorer
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
25 Oct, 10:45 CET | Hyund ..
Melbourne Victory - Melb ..
25 Oct, 11:00 CET | Natio ..
FK Gazovik Orenburg - FC ..
25 Oct, 11:00 CET | Natio ..
FC Dynamo Saint Petersbu ..
25 Oct, 12:00 CET | Natio ..
FC Sakhalin Yuzhno-Sakha ..
25 Oct, 12:00 CET | Tour ..
Radwanska - Halep
25 Oct, 13:00 CET | Veikk ..
Kuopio PS - Vaasa PS
25 Oct, 13:00 CET | Virsliga
Skonto FC - FK Ventspils
25 Oct, 13:00 CET | Virsliga
FK Jelgava - FC Jurmala
25 Oct, 10:45 CET | Hyund ..
Melbourne Victory - Melb ..
25 Oct, 13:00 CET | Virsliga
Skonto FC - FK Ventspils
25 Oct, 13:00 CET | Virsliga
FK Jelgava - FC Jurmala
25 Oct, 13:00 CET | 2. Bu ..
1. FC Kaiserslautern - F ..
25 Oct, 13:00 CET | 2. Bu ..
FC St. Pauli - Karlsruhe ..
25 Oct, 13:15 CET | Champ ..
Millwall FC - Cardiff City
25 Oct, 14:00 CET | Ligue 2
Troyes AC - Dijon FCO
25 Oct, 14:00 CET | PrvaLiga
NK Zavrc - NK Maribor