English   Kontakta   Annonsering   Sitemap

Välkommen till vår fotbolls-livescore i realtid, resultat & spelprogram med direktreferat från fotbollsmatcher i hela världen
Här hittar du de senaste fotbollsresultaten. För att se målgörare och matchevenemang - håll muspekaren över live-resultaten
Besök GameCenter för djupgående matchanalys: Livescore, Direktstatistik, direktreferat, laguppställningar, spelarstatistik ...

 Sponsorer

 Sponsorer

Gratis Live Streaming
Kongo - Burkina Faso Live Stream | Kongo - Burkina Faso Live Streaming | Kongo - Burkina Faso Streaming

Kongo - Burkina Faso Live Stream
VM (Kval), CAF Grupp E | 15. June 2013, 16:30 CET * Land restriktioner kan gälla.



Gratis Live Streams

  Sun 21. September

01:00 | Major League Soccer
  Philadelphia Union - Houston Dynamo

01:30 | Major League Soccer
  New York Red Bulls - Seattle Sounders

01:30 | Major League Soccer
  Montreal Impact - San Jose Earthquakes

01:30 | Major League Soccer
  Columbus Crew - New England

02:30 | Major League Soccer
  Chicago Fire - Washington DC

04:30 | Major League Soccer
  Los Angeles - FC Dallas

05:00 | Tokyo, Japan
  Ivanovic - Wozniacki

07:00 | K-League Classic
  Seongnam Ilhwa Chunma - Jeju Utd

07:00 | K-League Classic
  Chunnam Dragons - Busan I Park

11:30 | Wischaja League
  CSKA Moskva - Lokomotiv Moskva

12:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Sociedad - Almeria

12:00 | Segunda Division
  Osasuna - Mallorca

12:30 | Serie A
  Chievo - Parma

12:30 | Eredivisie
  Heracles Almelo - FC Twente

13:00 | Virsliga
  Ventspils - FS Metta/Lu

13:15 | Premier League
  FC Dundee - Dundee Utd

13:30 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Nuremberg

13:30 | 2. Bundesliga
  Düsseldorf - 1. FC Heidenheim

13:30 | 2. Bundesliga
  Union Berlin - RB Leipzig

13:30 | Chinese Super League
  Changchun Yatai - Harbin Tengyi

13:35 | Chinese Super League
  Hangzhou Lvcheng - Liaoning Hongyun

13:45 | Chinese Super League
  Sh. Telaishi - Changsha Jinde

14:00 | Ligue 1
  Lille - Montpellier

14:00 | Chinese Super League
  Henan Jianye - Jiangsu Shuntian

14:00 | Danska Superligan
  Odense BK - SønderjyskE

14:30 | Eredivisie
  AZ Alkmaar - FC Zwolle

14:30 | Eredivisie
  Feyenoord - Ajax

14:30 | Pro League
  KV RS Waasland Beveren - Standard Liege

14:30 | Eredivisie
  PSV Eindhoven - Cambuur L.

15:00 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Fenerbahce - Gaziantepspor

15:00 | Virsliga
  FK Spartaks - Skonto Riga

15:00 | Serie A
  Roma - Cagliari

15:00 | Serie A
  Genoa - Lazio

15:00 | Serie A
  Sassuolo - Sampdoria

15:00 | Allsvenskan
  AIK - Halmstad

15:00 | Allsvenskan
  Kalmar FF - Djurgården

15:00 | Allsvenskan
  Mjällby AIF - Elfsborg

15:00 | Campinas, Brazil
  Schwartzman - Andreozzi

15:00 | Campinas, Brazil
  Ghem - Mina

15:30 | Bundesliga
  Wolfsburg - Bayer Leverkusen

15:30 | Primera Division, Apertura
  Racing Montevideo - Tacuarembo

15:30 | 1. Division
  Ruch Chorzow - Belchatow

15:45 | 1. Liga
  Viktoria Plzen - Banik Ostrava

16:00 | PrvaLiga
  NK Krka - Kalcer Radomlje

16:00 | PrvaLiga
  Zavrc - Nova Gorica

16:00 | Spor Toto Süper Lig
  Sivasspor - Konyaspor

16:00 | Superliga
  FK Radnicki 1923 - Partizan Belgrade

16:00 | Premier League
  Shakhtar Donetsk - Zorya Lugansk

16:00 | 1. HNL
  Slaven Belupo - NK Osijek

16:30 | Bundesliga
  Red Bull Salzburg - Austria Vienna

16:30 | Danska Superligan
  FC Köpenhamn - Brøndby IF

16:45 | Eredivisie
  FC Utrecht - FC Groningen

17:00 | Segunda Division
  Girona - Real Betis

17:00 | Primera Division (La Liga)
  Villarreal - Vallecano

17:00 | 1. Liga
  Sparta Prague - Hradec Kralove

17:00 | Ligue 1
  Monaco - EA Guingamp

17:00 | Ligue 1
  Lens - St. Etienne

17:00 | Första divisionen
  Rio Ave - Arouca

17:30 | Bundesliga
  1. FC Köln - M'gladbach

17:30 | Allsvenskan
  Malmö FF - Helsingborg

18:00 | Första divisionen
  Benfica - Moreirense

18:00 | 1. Division
  Wisla Krakow - Legia Warszawa

18:00 | Serie A
  Atalanta - Fiorentina

18:00 | Serie A
  Udinese - Napoli

18:00 | Pro League
  Club Brugge - Kortrijk

18:15 | Segunda Division
  CD Leganes - Racing Santander

19:00 | 1. HNL
  HNK Rijeka - Dinamo Zagreb

19:00 | Primera Division (La Liga)
  Cordoba - Sevilla

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Fenerbahce - Gaziantepspor

19:00 | Danska Superligan
  FC Nordsjælland - FC Midtjylland

19:00 | Första divisionen
  Gil Vicente - Sporting Lisbon

19:15 | Israeliska Premier League
  Maccabi Tel Aviv - Hapoel Raanana

20:00 | Pro League
  Lokeren - KV Mechelen

20:00 | Segunda Division
  Valladolid - Tenerife

20:45 | Serie A
  Turin - Hellas Verona

20:45 | Serie A
  Palermo - Inter

21:00 | Segunda Division
  Albacete - Numancia

21:00 | Major League Soccer
  Toronto FC - Chivas USA

21:00 | Ligue 1
  Paris St.-Germain - Lyon

21:00 | Brasilero Serie A
  Flamengo RJ - Fluminense RJ

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Levante - Barcelona

21:00 | Brasilero Serie A
  Corinthians SP - Sao Paulo SP

21:00 | Primera Division, Apertura
  CA Atenas de San Carlos - Nacional de Montevideo

21:15 | Första divisionen
  FC Porto - Boavista FC

  Mon 22. September

15:00 | Wischaja League
  Amkar Perm - FK Krasnodar

17:30 | Veikkausliiga
  Kuopio PS - FC Lahti

18:00 | Wischaja League
  Torpedo Moskva - Dynamo Moskva

18:00 | 1. Division
  Gornik Leczna - Jagiellonia Bialystok

18:30 | Superligan
  Panetolikos - PAOK Thessaloniki

19:00 | Danska Superligan
  FC Vestsjaelland - Aalborg BK

19:05 | Allsvenskan
  Åtvidaberg FF - Norrköping

20:30 | Ligue 2
  Valenciennes - Clermont Foot

20:45 | Championship
  Wigan - Ipswich

20:45 | Primera Division (La Liga)
  Getafe - Valencia

21:00 | Första divisionen
  Academica - Estoril

21:30 | Peru Primera Division, Clausura
  UTC de Cajamarca - Cesar Vallejo

  Tue 23. September

06:00 | J2
  Yokohama FC - Oita Trinita

07:00 | J-League
  Shimizu S-Pulse - Gamba Osaka

07:00 | J-League
  Vegalta Sendai - Kashima Antlers

07:30 | J-League
  Albirex Niigata - Urawa Reds

08:00 | J-League
  Yokohama - Hiroshima

09:00 | J2
  Mito Hollyhock - Jubilo Iwata

11:00 | J2
  Kyoto - Shonan Bellmare

12:00 | J-League
  Kashiwa Reysol - Sagan Tosu

17:30 | 2. Bundesliga
  Greuther Fürth - Aalen

17:30 | 2. Bundesliga
  St. Pauli - Braunschweig

17:30 | 2. Bundesliga
  Ingolstadt - Erzgebirge Aue

17:30 | 2. Bundesliga
  Sandhausen - 1860 Munich

19:00 | Ligue 1
  Stade de Reims - Marseille

19:45 | Schweiziska Supercupen
  FC Basel - FC Vaduz

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Thun - Luzern

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Madrid - Elche

20:00 | Bundesliga
  Bayern München - SC Paderborn

20:00 | Bundesliga
  Hoffenheim - Freiburg

20:00 | Bundesliga
  Werder Bremen - Schalke 04

20:00 | Bundesliga
  E. Frankfurt - Mainz 05

20:45 | Engelska Ligacupen
  Liverpool - Middlesbrough

20:45 | Engelska Ligacupen
  Swansea - Everton

20:45 | Serie A
  Empoli - Milan

20:55 | Ligue 2
  Ajaccio - Le Havre

20:55 | Ligue 2
  SCO Angers - Auxerre

20:55 | Ligue 2
  Arles - Stade Laval

20:55 | Ligue 2
  Dijon - Creteil

20:55 | Ligue 2
  Nancy - Tours

20:55 | Ligue 2
  Orleans 45 US - Gazelec Fco Ajaccio

20:55 | Ligue 2
  Sochaux - Brest

20:55 | Ligue 2
  Troyes Aube - Chamois Niort FC

20:55 | Ligue 2
  Nimes - Chateauroux

21:00 | Ligue 1
  Rennes - Toulouse

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Celta de Vigo - Deportivo

  Wed 24. September

00:00 | Copa Sudamericana
  Cesar Vallejo - Universitario De Sucre

02:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 2
  Kansas City - Real Estelí

02:15 | Copa Sudamericana
  Cerro Porteño - Independiente Jose Teran

04:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 5
  Portland Timbers - Alpha United

17:30 | 2. Bundesliga
  Kaiserslautern - Union Berlin

17:30 | 2. Bundesliga
  1. FC Heidenheim - Nuremberg

17:30 | 2. Bundesliga
  RB Leipzig - Karlsruher SC

17:30 | 2. Bundesliga
  Darmstadt - FSV Frankfurt

19:00 | Allsvenskan
  Djurgården - Falkenbergs FF

19:00 | Allsvenskan
  Örebro SK - IFK Göteborg

19:00 | Ligue 1
  Nice - Lille

19:00 | Ligue 1
  EA Guingamp - FC Metz

19:00 | Ligue 1
  Evian TGFC - Lens

19:00 | Ligue 1
  Montpellier - Monaco

19:00 | Ligue 1
  Lyon - Lorient

19:00 | Allsvenskan
  Helsingborg - Brommapojkarna

19:00 | Ligue 1
  Bastia - Nantes

19:00 | Allsvenskan
  Halmstad - Malmö FF

19:00 | Allsvenskan
  Elfsborg - Gefle

19:45 | Schweiziska Supercupen
  St. Gallen - Grasshoppers

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Zurich - Aarau

20:00 | Bundesliga
  Dortmund - Stuttgart

20:00 | Bundesliga
  Bayer Leverkusen - FC Augsburg

20:00 | Bundesliga
  M'gladbach - Hamburg

20:00 | Bundesliga
  Hannover - 1. FC Köln

20:00 | Bundesliga
  Hertha Berlin - Wolfsburg

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Almeria - At. Madrid

20:00 | Primera Division (La Liga)
  SD Eibar - Villarreal

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Vallecano - Athletic Bilbao

20:15 | Skottska Ligacupen
  Celtic - Hearts of Midlothian

20:30 | Schweiziska Supercupen
  FC Sion - Young Boys Bern

20:45 | Serie A
  Cagliari - Turin

20:45 | Serie A
  Parma - Roma

20:45 | Serie A
  Hellas Verona - Genoa

20:45 | Serie A
  Inter - Atalanta

20:45 | Serie A
  Juventus - Cesena

20:45 | Serie A
  Napoli - Palermo

20:45 | Serie A
  Sampdoria - Chievo

20:45 | Engelska Ligacupen
  Tottenham - Nottingham Forest

20:45 | Serie A
  Fiorentina - Sassuolo

21:00 | Ligue 1
  Caen - Paris St.-Germain

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Granada - Levante

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Malaga - Barcelona

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Sevilla - Real Sociedad

  Thu 25. September

00:00 | Copa Sudamericana
  Caracas FC - Deportivo Capiata

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Espanyol - Getafe

20:15 | 2. Bundesliga
  VfL Bochum - Düsseldorf

20:45 | Serie A
  Lazio - Udinese

21:00 | Ligue 1
  St. Etienne - Bordeaux

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Valencia - Cordoba

23:15 | Primera Division
  Boca Juniors - Racing Avellaneda

  Fri 26. September

18:30 | 2. Bundesliga
  Braunschweig - Sandhausen

18:30 | 2. Bundesliga
  1860 Munich - Greuther Fürth

18:30 | 2. Bundesliga
  Erzgebirge Aue - Aalen

18:30 | Danska Superligan
  Aalborg BK - Randers FC

20:30 | Bundesliga
  Mainz 05 - Hoffenheim

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Elche - Celta de Vigo

  Sat 27. September

13:00 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Ingolstadt

13:00 | 2. Bundesliga
  Union Berlin - Darmstadt

15:00 | Danska Superligan
  SønderjyskE - FC Köpenhamn

15:30 | Bundesliga
  1. FC Köln - Bayern München

15:30 | Bundesliga
  SC Paderborn - M'gladbach

15:30 | Bundesliga
  Schalke 04 - Dortmund

15:30 | Bundesliga
  Freiburg - Bayer Leverkusen

15:30 | Bundesliga
  Stuttgart - Hannover

16:00 | Primera Division (La Liga)
  Villarreal - Real Madrid

16:00 | Bundesliga
  Sturm Graz - SCR Altach

17:00 | Danska Superligan
  Silkeborg IF - Hobro IK

18:00 | Primera Division (La Liga)
  Barcelona - Granada

18:30 | Bundesliga
  SV Grödig - Austria Vienna

18:30 | Bundesliga
  Wolfsberger AC - Admira Wacker

18:30 | Bundesliga
  SC Magna Wr. Neustadt - SV Ried

18:30 | Bundesliga
  Wolfsburg - Werder Bremen

20:00 | Primera Division (La Liga)
  At. Madrid - Sevilla


Seneste Videoer
   Sponsorer
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
21 Sep, 01:00 CET | Major ..
Philadelphia Union - Hou ..
21 Sep, 01:30 CET | Major ..
Montreal Impact - San Jo ..
21 Sep, 01:30 CET | Major ..
Columbus Crew - New Engl ..
21 Sep, 01:30 CET | Major ..
NY Red Bulls - Seattle S ..
21 Sep, 02:30 CET | Major ..
Chicago Fire SC - Washin ..
21 Sep, 04:30 CET | Major ..
LA Galaxy - FC Dallas
21 Sep, 05:00 CET | Tokyo ..
Ivanovic - Wozniacki
21 Sep, 07:00 CET | K-Lea ..
Seongnam Ilhwa FC - Jeju ..
21 Sep, 12:00 CET | Prime ..
Real Sociedad - UD Almer ..
21 Sep, 13:30 CET | 2. Bu ..
Karlsruher SC - 1. FC Nü ..
21 Sep, 13:30 CET | 2. Bu ..
Fortuna Düsseldorf - FC ..
21 Sep, 13:30 CET | 2. Bu ..
FC Union Berlin - RB Lei ..
21 Sep, 15:30 CET | Bunde ..
VfL Wolfsburg - Bayer Le ..
21 Sep, 16:30 CET | Bunde ..
Red Bull Salzburg - FK A ..
21 Sep, 17:00 CET | Prime ..
Villarreal CF - Rayo Val ..
21 Sep, 17:30 CET | Bunde ..
1. FC Köln - Mönchenglad ..