English   Kontakta   Annonsering   Sitemap

Välkommen till vår fotbolls-livescore i realtid, resultat & spelprogram med direktreferat från fotbollsmatcher i hela världen
Här hittar du de senaste fotbollsresultaten. För att se målgörare och matchevenemang - håll muspekaren över live-resultaten
Besök GameCenter för djupgående matchanalys: Livescore, Direktstatistik, direktreferat, laguppställningar, spelarstatistik ...

 Sponsorer

 Sponsorer

Gratis Live Streaming
Malmö FF - IFK Göteborg Live Stream | Malmö FF - IFK Göteborg Live Streaming | Malmö FF - IFK Göteborg Streaming

Malmö FF - IFK Göteborg Live Stream
Allsvenskan | 2. May 2011, 20:00 CET * Land restriktioner kan gälla.

Titta på fotboll live streaming online med http://www.football-streams.com/
- en av de största live fotboll streaming webbplatser på Internet.

Få direkt tillgång till live streaming från alla de stora fotbollsligorna:

  Premier League (ENG)
  La Liga (SPA)
  Serie A (ITA)
  Bundesligaen (GER)
  Europa League
  Champions League och många fler ...

För bara £29.99 du få ett års obegränsad tillgång till streaming av matcher från alla de stora fotbollsligorna...

    Se Malmö FF vs. IFK Göteborg

     Hur man kommer igång med att se fotboll online LIVE
 1. Gå til http://www.football-streams.com/ och registrera ett konto.

 2.Betala £29.99 med Paypal eller VISA för att få DIREKTÅTKOMST
     till live streaming av alla stora fotbollsmatcher under 1 år.

 3. Välj Malmö FF vs. IFK Göteborg för att börja titta!!


      KLICKA HÄR för att komma igång...




Gratis Live Streams

  Sat 25. April

01:40 | Guadalajara, Mexico
  Jung - EL Mihdawy

02:00 | Major League Soccer
  Chicago Fire - New York City FC

02:30 | Primera Division, Clausura
  Jaguares - Tigres

03:30 | Primera Division, Clausura
  La Piedad - Unam Pumas

04:00 | Major League Soccer
  Colorado Rapids - FC Dallas

04:30 | Primera Division, Clausura
  Santos - Universidad de Guadalajara

06:00 | Shenzhen, Singles W-C25-CHN-05A
  Yang - LU

07:00 | J-League
  Matsumoto Yamaga FC - Vegalta Sendai

07:00 | J-League
  Hiroshima - Shimizu S-Pulse

07:00 | J-League
  Kashima Antlers - Vissel Kobe

08:00 | J-League
  Yokohama - Shonan Bellmare

08:00 | J-League
  Sagan Tosu - Kashiwa Reysol

08:00 | Shenzhen, Singles W-C25-CHN-05A
  Duan - Hsieh

09:00 | K-League Classic
  Ulsan Hyundai - Busan I Park

09:00 | National Football League
  Sakhalin Sakhalinsk - Metallurg-Yenisey

09:00 | Hyundai A-League
  Western Sydney - Perth

09:35 | Chinese Super League
  Liaoning Hongyun - Nanchang Bayi

10:00 | J-League
  Urawa Reds - Grampus Eight

11:00 | National Football League
  Sibir Novosibirsk - FK Tyumen

11:30 | Vercelli, Italy
  Daniel - Ramirez Hidalgo

11:30 | J-League
  Montedio Yamagata - FC Tokyo

11:30 | Hyundai A-League
  Adelaide - Melbourne Heart

12:00 | Wischaja League
  Amkar Perm - Terek Grozniy

12:00 | Bucharest, Romania
  Gimeno-Traver - Vesely

12:00 | J-League
  Kawasaki - Ventforet Kofu

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Bursaspor - Büyüksehyr Bld.Spor

13:00 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Greuther Fürth

13:00 | 2. Bundesliga
  Düsseldorf - 1860 Munich

13:00 | Premier League
  Goverla-Zakarpatia Uzgorod - Zorya Lugansk

13:00 | Vercelli, Italy
  Cecchinato - Volandri

13:00 | National Football League
  Gazovik Orenburg - Luch-E. Vladivostok

13:00 | National Football League
  Anzhi Makhachkala - Tom Tomsk

13:15 | Championship
  Brighton - Watford

13:20 | Bucharest, Romania
  Garcia-Lopez - Monfils

13:30 | Barcelona, Spain
  Nishikori - Klizan

13:30 | Stuttgart, Germany
  Wozniacki - Halep

13:35 | Chinese Super League
  Shanxi Zhongjian - Chongqing Lifan

13:45 | Chinese Super League
  Shanghai Shenhua - Hangzhou Lvcheng

14:00 | Ligue 2
  Orleans 45 US - Dijon

14:30 | Nationalligan, Slutspel 7-14
  Hapoel Petach Tikva - Hapoel Akko

15:00 | Serie B
  Perugia Calcio - Livorno

15:00 | Wischaja League
  Torpedo Moskva - CSKA Moskva

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Caykur Rizespor - Kasimpasa

15:00 | National Football League
  Volga Novgorod - Khimik Dzerzhinsk

15:00 | National Football League
  Jaroslavi Shinnik - FK Tosno

15:00 | Serie B
  Frosinone - Carpi FC

15:30 | Bundesliga
  Dortmund - E. Frankfurt

15:30 | Bundesliga
  Hannover - Hoffenheim

15:30 | Bundesliga
  Stuttgart - Freiburg

15:30 | 1. Division
  Pogon Szczecin - Gornik Zabrze

15:30 | Bundesliga
  Hamburg - FC Augsburg

15:30 | Norska Elitserien
  Odd Grenland - Mjøndalen

15:30 | Bundesliga
  1. FC Köln - Bayer Leverkusen

16:00 | Primera Division (La Liga)
  Espanyol - Barcelona

16:00 | Bundesliga
  Red Bull Salzburg - SV Ried

16:00 | Superliga
  FK Spartak Zlatibor Voda - FK Novi Pazar

16:00 | Premier League
  Poltava - Volyn Lutsk

16:00 | Allsvenskan
  Hammarby - Åtvidaberg FF

16:00 | Barcelona, Spain
  Ferrer - Andujar

16:00 | PrvaLiga
  Olimpia Ljubljana - NK Koper

16:00 | Segunda Division
  CD Lugo - Alcorcon

16:00 | Championship
  Fulham - Middlesbrough

16:00 | National Football League
  FC Volgar-Gazprom Astrakhan - Energia Chab

16:45 | Nationalligan, Slutspel 7-14
  Ashdod SC - Hapoel Haifa

17:00 | 1. Liga
  Pribram - Dukla Prague

17:00 | 1. Liga
  FK Jablonec - Slavia Prague

17:00 | 1. Liga
  Bohemians 1905 - FK Teplice

17:00 | 1. Liga
  FC Slovacko - Slovan Liberec

17:00 | 1. Liga
  C. Budejovice - Hradec Kralove

17:00 | Ligue 1
  PSG - Lille

17:00 | PrvaLiga
  Nova Gorica - NK Krka

17:00 | National Football League
  Baltika Kaliningrad - FC Sokol Saratov

17:30 | National Football League
  St Petersburg - Kriliya Sovietov

17:45 | Schweiziska Supercupen
  Aarau - Zurich

18:00 | Primera Division (La Liga)
  Atletico Madrid - Elche

18:00 | Norska Elitserien
  Viking - Rosenborg

18:00 | Wischaja League
  FK Krasnodar - Lokomotiv Moskva

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Eskisehirspor - Fenerbahce

18:00 | Segunda Division
  Osasuna - Albacete

18:00 | 1. Division
  Belchatow - Jagiellonia Bialystok

18:00 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Charleroi - Standard Liege

18:15 | Segunda Division
  Alaves - Real Betis

18:30 | Segunda Division
  Barcelona B - Ponferradina

18:30 | Superligan
  Panathinaikos - Skoda Xanthi

18:30 | Bundesliga
  Rapid Vienna - Admira Wacker

18:30 | Bundesliga
  Wolfsberger AC - SV Grödig

18:30 | Bundesliga
  SC Magna Wr. Neustadt - Sturm Graz

18:30 | Bundesliga
  Bayern München - Hertha Berlin

18:30 | Stuttgart, Germany
  Kerber - Brengle

18:30 | Premier League
  Met. Donetsk - Chernomorets Odessa

18:30 | Eredivisie
  SC Heerenveen - Willem II

19:00 | Första divisionen
  Estoril - Maritimo Funchal

19:45 | Eredivisie
  NAC Breda - Heracles Almelo

19:45 | Eredivisie
  Go Ahead Eagles - FC Utrecht

20:00 | Primera Division
  Arsenal - CA Aldosivi

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  KV RS Waasland Beveren - Zulte-Waregem

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Getafe - Levante

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  Lokeren - RRC Peruwelz

20:00 | Ligue 1
  Bordeaux - FC Metz

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  Westerlo - KV Oostende

20:00 | Ligue 1
  Caen - EA Guingamp

20:00 | Schweiziska Supercupen
  Thun - FC Sion

20:00 | Ligue 1
  Evian TGFC - Bastia

20:00 | Ligue 1
  Rennes - Nice

20:00 | Ligue 1
  Toulouse - Nantes

20:00 | Segunda Division
  Mallorca - Tenerife

20:05 | PrvaLiga
  Publikum Celje - NK Domzale

20:15 | 1. Liga
  Viktoria Plzen - Mladá Boleslav

20:30 | 1. Division
  Lech Poznan - Slask Wroclaw

20:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  RSC Anderlecht - Kortrijk

20:45 | Eredivisie
  Excelsior - PSV Eindhoven

21:15 | Första divisionen
  Rio Ave - Vitoria Guimaraes

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Sociedad - Villarreal

  Sun 26. April

00:00 | Primera Division, Clausura
  Cruz Azul - Real San Luis

00:00 | Serie A, första rundan
  Independiente Jose Teran - Mushuc Runa

01:30 | Major League Soccer
  New England - Real Salt Lake

01:30 | Major League Soccer
  Columbus Crew - Philadelphia Union

01:40 | Torneo Clausura
  Cerro Porteño - Guarani Asuncion

02:00 | Primera Division, Clausura
  Monterrey - Monarcas

02:10 | Argentina Super Cup
  River Plate - Huracan

02:30 | Major League Soccer
  Houston Dynamo - Kansas City

04:00 | Primera Division, Clausura
  Atlas - Leon

04:30 | Major League Soccer
  Vancouver Whitecaps - Washington DC

06:00 | J2
  Yokohama FC - Tokushima Vortis

07:00 | Hyundai A-League
  Wellington - Sydney

07:00 | J2
  Kamatamare Sanuki - Cerezo Osaka

07:00 | J-League
  Gamba Osaka - Albirex Niigata

09:00 | Hyundai A-League
  Melbourne - Central Coast

09:00 | J2
  JEF United - Jubilo Iwata

09:00 | K-League Classic
  Suwon Samsung Bluewings - Daejon Citizen

09:35 | Chinese Super League
  Sh. Telaishi - Henan Jianye

09:35 | Chinese Super League
  Changchun Yatai - Changsha Jinde

12:00 | Spor Toto Süper Lig
  Balikesirspor - Kayseri Erciyesspor

12:00 | Segunda Division
  Las Palmas - Valladolid

12:00 | Spor Toto Süper Lig
  Konyaspor - Akhisar Bld Spor

12:00 | Primera Division (La Liga)
  Malaga - Deportivo

12:30 | Wischaja League
  Spartak Moskva - Rubin Kazan

12:30 | Eredivisie
  FC Dordrecht - Cambuur L.

13:00 | 1. Division
  Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko Biala

13:00 | Premier League
  Metalurg Zaporizhya - Metalist Kharkiv

13:30 | 2. Bundesliga
  Union Berlin - Ingolstadt

13:30 | 2. Bundesliga
  FSV Frankfurt - Aalen

13:30 | 2. Bundesliga
  1. FC Heidenheim - St. Pauli

13:30 | Premier League
  Dundee United - Celtic

13:35 | Chinese Super League
  Shandong Luneng - Beijing Guoan FC

13:45 | Schweiziska Supercupen
  St. Gallen - FC Vaduz

13:45 | Schweiziska Supercupen
  FC Basel - Luzern

14:00 | Chinese Super League
  Guangzhou Evergrande FC - Jiangsu Shuntian

14:00 | Ligue 1
  St. Etienne - Montpellier

14:30 | Eredivisie
  FC Zwolle - Ajax

14:30 | Eredivisie
  FC Groningen - Feyenoord

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Genclerbirligi - Trabzonspor

15:00 | Wischaja League
  FK Rostov - Dynamo Moskva

15:00 | Allsvenskan
  Halmstad - Elfsborg

15:00 | Allsvenskan
  GIF Sundsvall - Djurgården

15:30 | Norska Elitserien
  Aalesund - Tromsø

15:30 | Bundesliga
  SC Paderborn - Werder Bremen

15:30 | 1. Division
  Lechia Gdansk - Gornik Leczna

15:55 | Arabian Gulf League
  AL Ittihad Kalba - Al-Ahli Club

16:00 | Arabian Gulf League
  Al-Shabab Al-Arabi - Ahli Al-Fujirah

16:00 | Segunda Division
  CE Sabadell - Racing Santander

16:00 | Schweiziska Supercupen
  Grasshoppers - Young Boys Bern

16:00 | Superliga
  OFK Belgrade - Rad Belgrade

16:15 | Superligan
  Levadiakos - Atromitos Athens

16:30 | Segunda Division
  UD Llagostera - Gijon

16:30 | Bundesliga
  SCR Altach - Austria Vienna

16:45 | Eredivisie
  FC Twente - AZ Alkmaar

17:00 | Ligue 1
  Lens - Monaco

17:00 | Primera Division (La Liga)
  Almeria - SD Eibar

17:00 | 1. HNL
  Slaven Belupo - Hajduk Split

17:30 | Allsvenskan
  AIK - Örebro SK

17:30 | Allsvenskan
  Kalmar FF - Häcken

17:30 | Bundesliga
  M'gladbach - Wolfsburg

17:30 | Wischaja League
  Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula

17:45 | 1. Liga
  Sparta Prague - Brno

18:00 | Norska Elitserien
  Lillestrøm - Stabæk

18:00 | Norska Elitserien
  Strømsgodset - Sandefjord

18:00 | Division 1
  Bærum - Hødd

18:00 | Segunda Division
  Recreativo - Girona

18:00 | Första divisionen
  Benfica - FC Porto

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Galatasaray - Gaziantepspor

18:00 | Pro League, Mästerskapsrunda
  AA Gent - Club Brugge

18:00 | 1. Division
  Wisla Krakow - Korona Kielce

18:00 | Norska Elitserien
  Haugesund - Molde

18:00 | Norska Elitserien
  Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt

18:15 | Segunda Division
  Zaragoza - Numancia

18:30 | Premier League
  Shakhtar Donetsk - Dynamo Kiev

18:30 | Superligan
  Panionios - OLYMPIAKOS

18:45 | Arabian Gulf League
  AL Wasl SC - Ajman Club

18:45 | Arabian Gulf League
  Baniyas SC - AL Dhafra

19:00 | Primera Division, Clausura
  Toluca - Club Tijuana

19:00 | Primera Division (La Liga)
  Sevilla - Vallecano

19:00 | Serie A, första rundan
  SD Aucas - Emelec

20:00 | Pro League, Relegation Round
  Lierse - Cercle Brugge

20:15 | Första divisionen
  Boavista FC - Vitoria Setubal

21:00 | Ligue 1
  Stade de Reims - Lyon

21:00 | Segunda Division
  CD Leganes - Mirandes

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Celta de Vigo - Real Madrid

23:00 | Major League Soccer
  New York Red Bulls - Los Angeles

23:30 | Torneo Clausura
  Sp. San Lorenzo - Olimpia Asuncion

23:30 | Serie A, första rundan
  Barcelona - LDU Quito

  Mon 27. April

01:00 | Major League Soccer
  Orlando City SC - Toronto FC

01:30 | Primera Division, Clausura
  Guadalajara - America

01:40 | Torneo Clausura
  Libertad Asuncion - SOL De America

03:30 | Major League Soccer
  Seattle Sounders - Portland Timbers

16:00 | Arabian Gulf League
  Sharjah SC - Al-Jazira

18:00 | Division 1
  Jerv FK - Brann

18:45 | Arabian Gulf League
  Emirates Club - AL Nasr SC Dubai

18:45 | Arabian Gulf League
  AL Wahda - Al-Ain SCC

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Besiktas - Kardemir Karabük

19:00 | Division 1
  Hønefoss - Fredrikstad

19:30 | Nationalligan, Slutspel 1-1
  Kiryat Shmone - Maccabi Haifa

19:45 | Challenge League
  FC Le Mont Ls - Biel

20:15 | 2. Bundesliga
  Braunschweig - Erzgebirge Aue

20:45 | Championship
  Bournemouth - Bolton

20:45 | Primera Division (La Liga)
  Valencia - Granada

21:00 | Första divisionen
  Moreirense - Sporting Lisbon

  Tue 28. April

19:30 | Turkiska Cupen
  Bursaspor - Fenerbahce

19:45 | Schweiziska Supercupen
  FC Sion - Zurich

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Barcelona - Getafe

20:30 | Ligue 2
  Ajaccio - Orleans 45 US

20:30 | DFB Cupen
  Bayern München - Dortmund

20:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Kortrijk - Standard Liege

21:00 | Ligue 1
  PSG - FC Metz

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Athletic Bilbao - Real Sociedad

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Levante - Cordoba

  Wed 29. April

07:00 | J-League
  Shimizu S-Pulse - Montedio Yamagata

07:00 | J-League
  Kawasaki - Kashiwa Reysol

12:00 | J-League
  Yokohama - Hiroshima

12:00 | J-League
  Ventforet Kofu - Urawa Reds

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Celta de Vigo - Malaga

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Madrid - Almeria

20:00 | Primera Division (La Liga)
  SD Eibar - Sevilla

20:30 | DFB Cupen
  Arminia Bielefeld - Wolfsburg

20:30 | 1. Division
  Gornik Leczna - Piast Gliwice

20:30 | 1. Division
  Gornik Zabrze - Zawisza

20:30 | 1. Division
  Jagiellonia Bialystok - Ruch Chorzow

20:30 | 1. Division
  Korona Kielce - Lechia Gdansk

20:30 | 1. Division
  Legia Warszawa - Pogon Szczecin

20:30 | 1. Division
  Slask Wroclaw - Wisla Krakow

20:30 | 1. Division
  Podbeskidzie Bielsko Biala - Lech Poznan

20:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Club Brugge - Charleroi

22:00 | Serie A, första rundan
  LDU Quito - Barcelona

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Elche - Deportivo

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Villarreal - Atletico Madrid

  Thu 30. April

01:30 | Major League Soccer
  New York Red Bulls - Colorado Rapids

03:00 | Copa do Brasil
  Sampaio Correa - Palmeiras SP

03:00 | Copa do Brasil
  Capivariano SP - Botafogo RJ

19:30 | Turkiska Cupen
  Galatasaray - Sivasspor

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Luzern - St. Gallen

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Vallecano - Valencia

20:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  AA Gent - RSC Anderlecht

21:00 | Portugisiska Cupen
  Rio Ave - Sporting Braga

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Granada - Espanyol


Seneste Videoer
   Sponsorer
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
25 Apr, 01:40 CET | Guada ..
Jung - EL Mihdawy
25 Apr, 02:00 CET | Major ..
Chicago Fire SC - New Yo ..
25 Apr, 02:30 CET | Prime ..
Gallos Blancos Queretaro ..
25 Apr, 03:30 CET | Prime ..
Tiburones Rojos de Verac ..
25 Apr, 04:00 CET | Major ..
Colorado Rapids - FC Dal ..
25 Apr, 04:30 CET | Prime ..
Santos Laguna - Leones N ..
25 Apr, 06:00 CET | Shenz ..
Yang - LU
25 Apr, 07:00 CET | J-League
Kashima Antlers - Vissel ..
25 Apr, 13:00 CET | 2. Bu ..
Karlsruher SC - Greuther ..
25 Apr, 13:00 CET | 2. Bu ..
Fortuna Düsseldorf - 186 ..
25 Apr, 16:00 CET | Bunde ..
Red Bull Salzburg - SV J ..
25 Apr, 18:30 CET | Bunde ..
SK Rapid Wien - Admira W ..
25 Apr, 18:30 CET | Bunde ..
Wolfsberger AC - SV Scho ..
25 Apr, 18:30 CET | Bunde ..
SC Wiener Neustadt - SK ..
26 Apr, 13:30 CET | 2. Bu ..
FC Union Berlin - FC Ing ..
26 Apr, 13:30 CET | 2. Bu ..
FSV Frankfurt - VfR Aalen