English   Kontakta   Annonsering   Sitemap

Välkommen till vår fotbolls-livescore i realtid, resultat & spelprogram med direktreferat från fotbollsmatcher i hela världen
Här hittar du de senaste fotbollsresultaten. För att se målgörare och matchevenemang - håll muspekaren över live-resultaten
Besök GameCenter för djupgående matchanalys: Livescore, Direktstatistik, direktreferat, laguppställningar, spelarstatistik ...

 Sponsorer

 Sponsorer

Gratis Live Streaming
Sverige - Island Live Stream | Sverige - Island Live Streaming | Sverige - Island Streaming

Sverige - Island Live Stream
Vänskapsmatcher | 30. May 2012, 20:15 CET * Land restriktioner kan gälla.

Bet365 & livegoals.com erbjuder alla användare gratis LIVE streaming från matchen Sverige - Island.

Logga in på ditt Bet365-konto, för att börja titta på matchen.

Har du inget Bet365-konto?

Registrera dig HÄR för att börja titta på högkvalitets streaming gratis...



   Se Sverige vs Island live här!


    Hur man kan titta på gratis streaming av fotboll LIVE
1. Gå till Bet365.com och registrera ett konto.

2. Logga in på ditt konto
    (Bet365 erbjuder en 100 % registreringsbonus upp till £200!).

3. Gå till LIVE STREAMING-sektionen
    (länken finns i det övre vänstra hörnet).

4. Välj Sverige vs Island streamen för att börja titta...


Disclaimer

* IMPORTANT NOTICE — livegoals.com in partnership with bet365 offer over 40,000 live streamed events per year. However, please note that the intellectual property rights to stream such events are usually owned at a country level and therefore, depending on your location, there may be certain events that you may be unable to view due to such restrictions. Prior to joining bet365 and funding your account therefore in order to view any particular event via the bet365 live stream, you are strongly advised to first check with bet365 that, given your country location, you would be eligible to view the live streamed event in question. bet365's contact details can be found by clicking here, then clicking 'Services' at the top right of the page, and then choosing the 'Contact Us' option.


Gratis Live Streams

  Fri 18. April

01:10 | Primera Division, Torneo Final
  Racing Avellaneda - Gimnasia LP

02:15 | Copa Libertadores
  The Strongest - Def Sporting

02:30 | Serie A, första rundan
  Emelec - Liga Loja

11:30 | Hyundai A-League Playoff
  Melbourne - Sydney

13:45 | Chinese Super League
  Henan Jianye - Shanxi Zhongjian

15:00 | Wischaja League
  Amkar Perm - Ural Ekaterinburg

16:00 | Division 1
  FC Hjørring - Hobro IK

17:00 | Danska Superligan
  Brøndby IF - SønderjyskE

18:15 | Championship
  Blackpool - Burnley

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Kayseri Erciyesspor - Trabzonspor

19:00 | Danska Superligan
  AGF Aarhus - FC Midtjylland

20:00 | Ligue 2
  Clermont Foot - SCO Angers

20:00 | Ligue 2
  Chamois Niort FC - Brest

20:00 | Ligue 2
  FC Metz - CA Bastia

20:00 | Ligue 2
  Troyes Aube - Creteil

20:00 | Ligue 2
  Nancy - Dijon

20:00 | Ligue 2
  Nimes - Istres FC

20:00 | Eerste Divisie
  Willem II - FC Emmen

20:00 | Ligue 2
  Arles - Stade Laval

20:00 | Ligue 2
  Le Havre - Tours

20:30 | Ligue 1
  St. Etienne - Rennes

20:30 | Primera Division (La Liga)
  At. Madrid - Elche

20:30 | Championship
  Doncaster - Derby

20:45 | Premier League
  Inverness CT - Aberdeen

  Sat 19. April

02:30 | Primera Division, Clausura
  Monarcas - Cruz Azul

04:30 | Primera Division, Clausura
  Santos - Real San Luis

07:00 | K-League Classic
  Ulsan Hyundai - Suwon Samsung Bluewings

08:00 | J-League
  Kashima Antlers - Vissel Kobe

08:30 | Hyundai A-League Playoff
  Central Coast - Adelaide

09:00 | J-League
  FC Tokyo - Cerezo Osaka

09:00 | J-League
  Gamba Osaka - Omiya Ardija

10:00 | J-League
  Urawa Reds - Kawasaki

11:00 | Wischaja League
  Tom Tomsk - Kriliya Sovietov

12:00 | J-League
  Ventforet Kofu - Grampus Eight

12:15 | Andra divisionen
  Covilha - Penafiel

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Gaziantepspor - Genclerbirligi

13:00 | 2. Bundesliga
  1860 Munich - Arminia Bielefeld

13:00 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Union Berlin

13:00 | Premier League
  Goverla-Zakarpatia Uzgorod - Illichivec Mariupol

13:15 | Championship
  Leicester - Queens Park Rangers

13:30 | Wischaja League
  Lokomotiv Moskva - Terek Grozniy

13:30 | Chinese Super League
  Beijing Guoan FC - Shandong Luneng

13:45 | Premier League
  Tottenham - Fulham

13:45 | Premier League
  FC Motherwell - Celtic

14:00 | Chinese Super League
  Guangzhou Evergrande FC - Shanghai Shenhua

14:00 | Ligue 2
  Caen - Auxerre

15:00 | Serie A
  Milan - Livorno

15:00 | Serie A
  Parma - Inter

15:00 | Superettan
  Östersunds FK - Husqvarna FF

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Akhisar Bld Spor - Kayserispor

15:00 | Serie A
  Udinese - Napoli

15:00 | Veikkausliiga
  FC Lahti - HJK Helsinki

15:00 | Serie A
  Genoa - Cagliari

15:00 | Serie A
  Atalanta - Hellas Verona

15:00 | Serie A
  Catania - Sampdoria

15:00 | Serie A
  Chievo - Sassuolo

15:00 | Serie A
  Lazio - Turin

15:30 | Bundesliga
  Freiburg - M'gladbach

15:30 | Bundesliga
  FC Augsburg - Hertha Berlin

15:30 | Bundesliga
  Braunschweig - Bayern München

15:30 | Bundesliga
  Dortmund - Mainz 05

15:30 | Bundesliga
  Werder Bremen - Hoffenheim

16:00 | Premier League
  Aston Villa - Southampton

16:00 | Premier League
  West Ham - Crystal Palace

16:00 | Championship
  Watford - Ipswich

16:00 | Premier League
  Newcastle - Swansea

16:00 | Wischaja League
  Anzhi Makhachkala - Zenit St. Petersburg

16:00 | 1. Liga
  Slovan Liberec - FC Slovacko

16:00 | 1. Liga
  1.sc Znojmo - Banik Ostrava

16:00 | Primera Division (La Liga)
  Osasuna - Valencia

16:00 | Championship
  Nottingham Forest - Birmingham

16:00 | Premier League
  Shakhtar Donetsk - Met. Donetsk

16:00 | Premier League
  Cardiff - Stoke

16:00 | Premier League, Playoffs 1-6
  Kiryat Shmone - Hapoel Tel Aviv

16:00 | Championship
  Barnsley - Leeds United

16:30 | PrvaLiga
  NK Krka - NK Koper

16:30 | PrvaLiga
  NK Domzale - Publikum Celje

16:30 | Bundesliga
  Austria Vienna - Wolfsberger AC

17:00 | Första divisionen
  Maritimo Funchal - Academica

17:00 | Första divisionen
  Pacos Ferreira - Nacional

17:30 | Primera Division, Clausura
  CSD Rangers - Audax Italiano

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Galatasaray - Kasimpasa

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Bursaspor - Elazigspor

18:00 | Segunda Division
  CD Lugo - Ponferradina

18:00 | Primera Division (La Liga)
  Levante - Getafe

18:00 | Segunda Division
  Hercules - Cordoba

18:00 | Första divisionen
  Gil Vicente - Estoril

18:15 | Segunda Division
  Real Madrid Castilla - SD Eibar

18:30 | Bundesliga
  Hamburg - Wolfsburg

18:30 | Serie A
  Juventus - Bologna

18:30 | Premier League
  Chelsea - Sunderland

18:30 | NBA, Playoff
  Toronto Raptors - Brooklyn Nets

18:30 | Premier League, Playoffs 1-6
  Maccabi Haifa - Hapoel Beer Sheva

19:00 | Bundesliga
  Admira Wacker - Red Bull Salzburg

19:00 | Segunda Division
  Barcelona B - Girona

19:00 | Bundesliga
  Wacker Innsbruck - SC Magna Wr. Neustadt

19:00 | Bundesliga
  Sturm Graz - SV Ried

19:30 | PrvaLiga
  Zavrc - NK Maribor

20:00 | Primera Division, Clausura
  U. de Concep - U. de Chile

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  KV RS Waasland Beveren - AA Gent

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  Lierse - KV Oostende

20:00 | Pro League, Nedflyttningsplayoff
  Mons - Oud-Heverlee

20:00 | Pro League, Europa League-playoff
  Charleroi - Cercle Brugge

20:00 | PrvaLiga
  Nova Gorica - Triglav Gorenjska

20:00 | Segunda Division
  Mirandes - Las Palmas

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Sociedad - Espanyol

20:05 | PrvaLiga
  NK Rudar Velenje - Olimpia Ljubljana

20:15 | 1. Liga
  Mladá Boleslav - FK Jablonec

20:15 | Första divisionen
  Belenenses - Sporting Lisbon

21:00 | Serie A
  Fiorentina - Roma

21:00 | Franska ligacupen
  Lyon - Paris St.-Germain

21:00 | Franska ligacupen
  Paris St.-Germain - Lyon

21:30 | NBA, Playoff
  LA Clippers - Golden State Warriors

22:10 | Primera Division, Torneo Final
  Rosario Central - Estudiantes

22:30 | Primera Division, Clausura
  Union Espanola - O'Higgins

23:10 | Primera Division, Torneo Final
  Quilmes - Olimpo

23:30 | Brasilero Serie A
  Fluminense RJ - Figueirense SC

  Sun 20. April

00:00 | Primera Division, Clausura
  America - Jaguares

01:00 | Primera Division, Clausura
  Deportes Union La Calera - Huachipato

01:00 | NBA, Playoff
  Indiana Pacers - Atlanta Hawks

01:00 | Major League Soccer
  Vancouver Whitecaps - Los Angeles

01:30 | Primera Division, Torneo Final
  San Lorenzo - Newell's Old Boys

02:00 | Primera Division, Clausura
  Pachuca - Puebla

02:00 | Primera Division, Clausura
  Monterrey - La Piedad

03:30 | Major League Soccer
  Real Salt Lake - Portland Timbers

03:30 | NBA, Playoff
  Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies

04:00 | Primera Division, Clausura
  Atlas - Toluca

06:00 | J2
  FC Gifu - Tochigi SC

07:00 | K-League Classic
  Gyeongnam FC - Gwangju Sangmu

09:00 | Chinese Super League
  Liaoning Hongyun - Tianjin Kangshifu

09:00 | J2
  Shonan Bellmare - Oita Trinita

09:30 | Chinese Super League
  Dalian Aerbin FC - Sh. Telaishi

09:30 | Chinese Super League
  Changchun Yatai - Changsha Jinde

11:00 | J2
  Mito Hollyhock - FC Tokyo Verdy

11:30 | Wischaja League
  Rubin Kazan - Spartak Moskva

12:00 | Segunda Division
  Mallorca - Deportivo

12:00 | Primera Division (La Liga)
  Almeria - Celta de Vigo

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Caykur Rizespor - Konyaspor

13:00 | Premier League
  Simferopol - Karpaty Lviv

13:00 | Premier League
  Norwich - Liverpool

13:30 | 2. Bundesliga
  Kaiserslautern - FSV Frankfurt

13:30 | 2. Bundesliga
  Aalen - Ingolstadt

13:30 | 2. Bundesliga
  SC Paderborn - Greuther Fürth

13:35 | Chinese Super League
  Hangzhou Lvcheng - Harbin Tengyi

13:45 | Chinese Super League
  Shanghai Shenhua - Changsha Jinde

14:00 | Wischaja League
  Dynamo Moskva - FK Krasnodar

14:00 | Ligue 1
  Monaco - Nice

14:30 | Division 1
  AC Horsens - AB Köpenhamn

15:00 | Danska Superligan
  FC Vestsjaelland - Odense BK

15:00 | Allsvenskan
  Kalmar FF - IFK Göteborg

15:00 | Allsvenskan
  Halmstad - Helsingborg

15:05 | Premier League
  Hull City - Arsenal

15:30 | Bundesliga
  Nuremberg - Bayer Leverkusen

16:00 | Premier League
  Metalurg Zaporizhya - Metalist Kharkiv

16:00 | Superettan
  GAIS - Ljungskile SK

16:30 | Wischaja League
  Kuban Krasnodar - CSKA Moskva

16:30 | Bundesliga
  SV Grödig - Rapid Vienna

17:00 | 1. Liga
  FK Teplice - Brno

17:00 | Ligue 1
  Bastia - Ajaccio

17:00 | 1. Liga
  Sigma Olomouc - Pribram

17:00 | Ligue 1
  Bordeaux - EA Guingamp

17:00 | Superettan
  Assyriska - Degerfors IF

17:00 | Ligue 1
  Valenciennes - Nantes

17:00 | Danska Superligan
  Aalborg BK - Randers FC

17:00 | Ligue 1
  Stade de Reims - Sochaux

17:00 | Ligue 1
  Lorient - Montpellier

17:00 | Primera Division (La Liga)
  Vallecano - Real Betis

17:00 | Segunda Division
  Recreativo - Alaves

17:00 | Segunda Division
  Gijon - Real Murcia

17:10 | Premier League
  Everton - Man Utd

17:30 | Bundesliga
  Stuttgart - Schalke 04

17:30 | Allsvenskan
  Mjällby AIF - Häcken

17:30 | Allsvenskan
  AIK - Norrköping

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Besiktas - Fenerbahce

18:00 | Holländska Cupen
  FC Zwolle - Ajax

18:00 | Segunda Division
  Tenerife - Numancia

18:15 | Segunda Division
  Zaragoza - Real Jaen

18:15 | Superettan
  Östers IF - GIF Sundsvall

19:00 | NBA, Playoff
  San Antonio Spurs - Dallas Mavericks

19:00 | Primera Division, Clausura
  Unam Pumas - Guadalajara

19:00 | Första divisionen
  Benfica - Olhanense SC

19:00 | Primera Division (La Liga)
  Sevilla - Granada

20:00 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Lokeren - Zulte-Waregem

20:30 | Primera Division, Clausura
  Colo Colo - U. Catolica

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Valladolid - Real Madrid

21:00 | Brasilero Serie A
  Sao Paulo SP - Botafogo RJ

21:00 | Segunda Division
  Alcorcon - CE Sabadell

21:00 | Brasilero Serie A
  Atletico MG - Corinthians SP

21:00 | Primera Division, Torneo Final
  Colon - Belgrano

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Barcelona - Athletic Bilbao

21:00 | Ligue 1
  Marseille - Lille

21:30 | NBA, Playoff
  Miami Heat - Charlotte Bobcats

22:00 | Primera Division, Torneo Final
  Argentinos Juniors - Racing Avellaneda

22:00 | Primera Division, Torneo Final
  Arsenal - Lanus

23:15 | Primera Division, Torneo Final
  River Plate - Velez Sarsfield

23:30 | Brasilero Serie A
  Flamengo RJ - Goias GO

23:30 | Primera Division, Clausura
  Everton - Nublense

  Mon 21. April

00:00 | Primera Division, Clausura
  CF Atlante - Club Tijuana

01:00 | NBA, Playoff
  Chicago Bulls - Washington Wizards

02:30 | Primera Division, Torneo Final
  Tigre - Boca Juniors

03:30 | NBA, Playoff
  Houston Rockets - Portland Trail Blazers

13:00 | Division 1
  Fredrikstad - Hødd

13:00 | Danska Superligan
  SønderjyskE - FC Nordsjælland

13:15 | League One
  Leyton Orient - Wolverhampton

14:30 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Club Brugge - Standard Liege

14:30 | Eerste Divisie
  FC Den Bosch - FC Dordrecht

14:30 | Eerste Divisie
  Willem II - Stormvogels Telstar

15:00 | Allsvenskan
  Falkenbergs FF - Elfsborg

15:00 | Allsvenskan
  Åtvidaberg FF - Gefle

15:00 | Division 1
  Hønefoss - Tromsø

15:00 | Danska Superligan
  FC Midtjylland - Viborg FF

15:30 | Norska Elitserien
  Aalesund - Start

15:30 | Norska Elitserien
  Vålerenga - Sandnes Ulf

15:30 | Norska Elitserien
  Viking - Haugesund

16:00 | Championship
  Burnley - Wigan

16:00 | Championship
  Queens Park Rangers - Watford

17:00 | Superettan
  IF Sirius FK - Varbergs BoIS FC

17:00 | Wischaja League
  Volga Novgorod - FK Rostov

17:00 | Danska Superligan
  AGF Aarhus - Brøndby IF

17:30 | Allsvenskan
  Brommapojkarna - Örebro SK

17:30 | Allsvenskan
  Malmö FF - Djurgården

18:00 | Norska Elitserien
  Odd Grenland - Stabæk

18:00 | Norska Elitserien
  Sogndal - Strømsgodset

18:00 | Norska Elitserien
  Molde - Sarpsborg 08

18:00 | Norska Elitserien
  Brann - Lillestrøm

18:00 | Division 1
  Tromsdalen - Ullensaker/Kisa

18:00 | Division 1
  Ranheim - Bryne

18:00 | Pro League, Mästerskapsrunda
  Racing Genk - RSC Anderlecht

18:00 | Division 1
  Mjøndalen - Strømmen

18:00 | Division 1
  Hamarkameratene - Kristiansund BK

18:00 | Division 1
  Bærum - Nest-Sotra

18:00 | Division 1
  Alta - Sandefjord

18:15 | Championship
  Leeds United - Nottingham Forest

19:00 | Nationalligan, Slutspel 7-14
  Hapoel Haifa - Beitar Jerusalem

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Antalyaspor - Sivasspor

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Kardemir Karabük - Eskisehirspor

19:00 | Första divisionen
  Vitoria Setubal - Sporting Braga

19:00 | Norska Elitserien
  Bodø/Glimt - Rosenborg

19:00 | Danska Superligan
  FC Köpenhamn - Esbjerg fB

19:00 | Primera Division, Torneo Final
  Godoy Cruz - Atletico De Rafaela

19:20 | Superettan
  Hammarby - Ängelholms FF

20:15 | 2. Bundesliga
  1. FC Köln - VfL Bochum

20:30 | Ligue 2
  Chateauroux - Lens

21:00 | Första divisionen
  FC Porto - Rio Ave

21:00 | Premier League
  Man City - West Bromwich

21:10 | Primera Division, Torneo Final
  Gimnasia LP - CA All Boys

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Malaga - Villarreal

  Tue 22. April

02:00 | NBA, Playoff
  Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies

04:30 | NBA, Playoff
  LA Clippers - Golden State Warriors

16:00 | Superliga
  Napredak Krusevac - Partizan Belgrade

16:00 | Superliga
  Red Star - FK Radnicki Nis

17:30 | Veikkausliiga
  HJK Helsinki - FC Honka

19:20 | Superettan
  Jönköpings Södra - IFK Värnamo

20:45 | 2. Division
  Rangers - Ayr

20:45 | UEFA Champions League
  At. Madrid - Chelsea

  Wed 23. April

01:00 | NBA, Playoff
  Indiana Pacers - Atlanta Hawks

02:00 | NBA, Playoff
  Toronto Raptors - Brooklyn Nets

03:30 | NBA, Playoff
  Chicago Bulls - Washington Wizards

17:30 | Veikkausliiga
  RoPS Rovaniemi - FC Inter Turku

18:30 | Ligue 1
  Paris St.-Germain - Evian TGFC

18:30 | Ligue 1
  Toulouse - Lyon

18:30 | Ligue 1
  Paris St.-Germain - Evian TGFC

20:45 | UEFA Champions League
  Real Madrid - Bayern München

  Thu 24. April

01:00 | NBA, Playoff
  Miami Heat - Charlotte Bobcats

02:00 | NBA, Playoff
  San Antonio Spurs - Dallas Mavericks

03:30 | NBA, Playoff
  Houston Rockets - Portland Trail Blazers

  Fri 25. April

18:30 | 2. Bundesliga
  Ingolstadt - 1. FC Köln

18:30 | 2. Bundesliga
  VfL Bochum - Arminia Bielefeld

18:30 | 2. Bundesliga
  Dresden - Karlsruher SC

18:30 | 2. Bundesliga
  Düsseldorf - Erzgebirge Aue

18:30 | 2. Bundesliga
  Greuther Fürth - 1860 Munich

18:30 | 2. Bundesliga
  FSV Frankfurt - Energie Cottbus

18:30 | 2. Bundesliga
  Union Berlin - Kaiserslautern

18:30 | 2. Bundesliga
  St. Pauli - Aalen

18:30 | 2. Bundesliga
  SC Paderborn - Sandhausen


   Sponsorer
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
18 Apr, 01:10 CET | Prime ..
Racing Club - Gimnasia L ..
18 Apr, 02:15 CET | Copa ..
The Strongest - Defensor ..
18 Apr, 11:30 CET | Hyund ..
Melbourne Victory - Sydn ..
18 Apr, 13:45 CET | Chine ..
Henan Construction FC - ..
18 Apr, 15:00 CET | Wisch ..
FC Amkar Perm - FC Ural ..
18 Apr, 17:00 CET | Dansk ..
Bröndby IF - SønderjyskE
18 Apr, 18:15 CET | Champ ..
Blackpool FC - Burnley FC
18 Apr, 19:00 CET | Dansk ..
AGF - FC Midtjylland
18 Apr, 01:10 CET | Prime ..
Racing Club - Gimnasia L ..
18 Apr, 02:15 CET | Copa ..
The Strongest - Defensor ..
18 Apr, 02:30 CET | Serie ..
Club Sport Emelec - Liga ..
18 Apr, 11:30 CET | Hyund ..
Melbourne Victory - Sydn ..
18 Apr, 13:45 CET | Chine ..
Henan Construction FC - ..
18 Apr, 15:00 CET | Wisch ..
FC Amkar Perm - FC Ural ..
18 Apr, 17:00 CET | Dansk ..
Bröndby IF - SønderjyskE
18 Apr, 18:15 CET | Champ ..
Blackpool FC - Burnley FC