English   Kontakta   Annonsering   Sitemap

Välkommen till vår fotbolls-livescore i realtid, resultat & spelprogram med direktreferat från fotbollsmatcher i hela världen
Här hittar du de senaste fotbollsresultaten. För att se målgörare och matchevenemang - håll muspekaren över live-resultaten
Besök GameCenter för djupgående matchanalys: Livescore, Direktstatistik, direktreferat, laguppställningar, spelarstatistik ...

 Sponsorer

 Sponsorer

Gratis Live Streaming
Ukraina - Sverige Live Stream | Ukraina - Sverige Live Streaming | Ukraina - Sverige Streaming

Ukraina - Sverige Live Stream
U21-EM, kval, Grupp 2 | 31. May 2012, 19:30 CET * Land restriktioner kan gälla.



Gratis Live Streams

  Wed 24. September

00:00 | Copa Sudamericana
  Cesar Vallejo - Universitario De Sucre

00:20 | Napa, USA
  Reid - Millman

00:30 | Napa, USA
  Baghdatis - Giron

02:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 2
  Kansas City - Real Estelí

02:15 | Copa Sudamericana
  Cerro Porteño - Independiente Jose Teran

04:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 5
  Portland Timbers - Alpha United

10:30 | Ryska cupen
  Luch-E. Vladivostok - Rubin Kazan

13:00 | Ryska cupen
  Khimik Dzerzhinsk - CSKA Moskva

14:00 | Ryska cupen
  Sibir Novosibirsk - Lokomotiv Moskva

15:30 | Grekiska cupen, Grupp 3
  Skoda Xanthi - Niki Volou

15:30 | Grekiska cupen, Grupp 3
  APS Zakynthos - OFI Crete

15:30 | Grekiska cupen, Grupp 5
  Panthrakikos - AEK

15:30 | Grekiska cupen, Grupp 7
  Akadimia Platamona - Asteras Tripolis

16:00 | Serbiska cupen
  FK Bezanija - Partizan Belgrade

17:00 | Ryska cupen
  FC Zvezda Ryazan - Lisma-Mordovia Saransk

17:00 | Ryska cupen
  Anzhi Makhachkala - Zenit St. Petersburg

17:00 | Ryska cupen
  Kriliya Sovietov - Ural Ekaterinburg

17:30 | 2. Bundesliga
  Kaiserslautern - Union Berlin

17:30 | 2. Bundesliga
  1. FC Heidenheim - Nuremberg

17:30 | 2. Bundesliga
  RB Leipzig - Karlsruher SC

17:30 | 2. Bundesliga
  Darmstadt - FSV Frankfurt

18:00 | Virsliga
  Jurmala - Ventspils

19:00 | Ligue 1
  EA Guingamp - FC Metz

19:00 | Allsvenskan
  Elfsborg - Gefle

19:00 | Ligue 1
  Evian TGFC - Lens

19:00 | Ligue 1
  Nice - Lille

19:00 | Allsvenskan
  Djurgården - Falkenbergs FF

19:00 | Ligue 1
  Montpellier - Monaco

19:00 | Allsvenskan
  Örebro SK - IFK Göteborg

19:00 | Ligue 1
  Lyon - Lorient

19:00 | Ligue 1
  Bastia - Nantes

19:00 | Ryska cupen
  Baltika Kaliningrad - Kuban Krasnodar

19:00 | Allsvenskan
  Helsingborg - Brommapojkarna

19:00 | Serbiska cupen
  Red Star - Borac Cacak

19:00 | Allsvenskan
  Halmstad - Malmö FF

19:45 | Schweiziska Supercupen
  St. Gallen - Grasshoppers

19:45 | Schweiziska Supercupen
  Zurich - Aarau

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Almeria - At. Madrid

20:00 | Primera Division (La Liga)
  SD Eibar - Villarreal

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Vallecano - Athletic Bilbao

20:00 | Bundesliga
  Dortmund - Stuttgart

20:00 | Bundesliga
  Bayer Leverkusen - FC Augsburg

20:00 | Bundesliga
  M'gladbach - Hamburg

20:00 | Bundesliga
  Hannover - 1. FC Köln

20:00 | Bundesliga
  Hertha Berlin - Wolfsburg

20:15 | Skottska Ligacupen
  Celtic - Hearts of Midlothian

20:30 | Schweiziska Supercupen
  FC Sion - Young Boys Bern

20:45 | Engelska Ligacupen
  Chelsea - Bolton

20:45 | Serie A
  Fiorentina - Sassuolo

20:45 | Engelska Ligacupen
  Tottenham - Nottingham Forest

20:45 | Serie A
  Cagliari - Turin

20:45 | Serie A
  Parma - Roma

20:45 | Serie A
  Hellas Verona - Genoa

20:45 | Serie A
  Inter - Atalanta

20:45 | Serie A
  Juventus - Cesena

20:45 | Serie A
  Napoli - Palermo

20:45 | Serie A
  Sampdoria - Chievo

20:45 | Engelska Ligacupen
  Burton Albion - Brighton

21:00 | Ligue 1
  Caen - Paris St.-Germain

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Sevilla - Real Sociedad

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Granada - Levante

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Malaga - Barcelona

  Thu 25. September

00:00 | Copa Sudamericana
  Caracas FC - Deportivo Capiata

02:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 4
  Washington DC - Tauro FC

02:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 1
  Pachuca - Municipal

02:15 | Copa Sudamericana
  Deportivo Cali - Penarol

03:00 | Brasilero Serie A
  Sao Paulo SP - Flamengo RJ

03:00 | Major League Soccer
  FC Dallas - Seattle Sounders

03:00 | Peru Primera Division, Clausura
  Sporting Cristal - Universitario

04:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 3
  CD FAS - New York Red Bulls

04:00 | CONCACAF Champions League, Grupp 7
  Herediano - Leon

14:00 | Ryska cupen
  FC Sokol Saratov - FK Krasnodar

15:30 | Grekiska cupen, Grupp 2
  PAS Giannina - Kassiopi

15:30 | Grekiska cupen, Grupp 8
  Panetolikos - Chania

16:00 | Ryska cupen
  Jaroslavi Shinnik - Dynamo Moskva

17:30 | Veikkausliiga
  FC Lahti - HJK Helsinki

18:00 | Grekiska cupen, Grupp 2
  Apollon Kalamarias - PAOK Thessaloniki

19:00 | Allsvenskan
  Norrköping - Kalmar FF

19:00 | Allsvenskan
  Häcken - Åtvidaberg FF

19:45 | Challenge League
  Biel - Lugano

20:00 | Primera Division (La Liga)
  Espanyol - Getafe

20:15 | 2. Bundesliga
  VfL Bochum - Düsseldorf

20:45 | Serie A
  Lazio - Udinese

21:00 | Ligue 1
  St. Etienne - Bordeaux

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Valencia - Cordoba

23:15 | Primera Division
  Boca Juniors - Racing Avellaneda

  Fri 26. September

01:30 | Brasilero Serie A
  Atletico MG - Santos SP

02:15 | Copa Sudamericana
  River Plate (URU) - Emelec

02:30 | Copa Sudamericana
  General Diaz - Nac. Medellin

18:00 | 1. Division
  Korona Kielce - Piast Gliwice

18:30 | 2. Bundesliga
  Braunschweig - Sandhausen

18:30 | 2. Bundesliga
  1860 Munich - Greuther Fürth

18:30 | 2. Bundesliga
  Erzgebirge Aue - Aalen

18:30 | Danska Superligan
  Aalborg BK - Randers FC

18:30 | Erste Liga
  Wacker Innsbruck - SV Kapfenberg

18:30 | Erste Liga
  SC Lustenau - USK Anif

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Galatasaray - Sivasspor

20:00 | Eerste Divisie
  FC Eindhoven - VV Venlo

20:15 | 1. Liga
  FK Teplice - FC Slovacko

20:30 | Bundesliga
  Mainz 05 - Hoffenheim

20:30 | 1. Division
  Slask Wroclaw - Gornik Leczna

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Elche - Celta de Vigo

  Sat 27. September

02:00 | Major League Soccer
  Kansas City - New England

07:00 | J-League
  Yokohama - Ventforet Kofu

09:00 | J-League
  FC Tokyo - Kashiwa Reysol

09:30 | Chinese Super League
  Harbin Tengyi - Dalian Aerbin FC

11:30 | Wischaja League
  Ural Ekaterinburg - CSKA Moskva

12:00 | J-League
  Tokushima Vortis - Kashima Antlers

12:00 | J-League
  Kawasaki - Vegalta Sendai

12:00 | J-League
  Cerezo Osaka - Urawa Reds

13:00 | Virsliga
  Jurmala - FS Metta/Lu

13:00 | 2. Bundesliga
  Karlsruher SC - Ingolstadt

13:00 | 2. Bundesliga
  Union Berlin - Darmstadt

13:30 | Chinese Super League
  Shandong Luneng - Shanghai Shenhua

13:45 | Premier League
  St Mirren - Celtic

14:00 | Wischaja League
  Lisma-Mordovia Saransk - FC Ufa

14:00 | 1. Liga
  C. Budejovice - Pribram

14:00 | Ligue 1
  Monaco - Nice

15:00 | Danska Superligan
  SønderjyskE - FC Köpenhamn

15:00 | 1. Liga
  Dukla Prague - Vysocina Jihlava

15:00 | 1. Liga
  Banik Ostrava - Bohemians 1905

15:00 | 1. Liga
  Brno - Viktoria Plzen

15:00 | Virsliga
  BFC Daugava - FK Spartaks

15:00 | 1. Liga
  Hradec Kralove - FK Jablonec

15:30 | 1. Division
  Zawisza - Ruch Chorzow

15:30 | Bundesliga
  Schalke 04 - Dortmund

15:30 | Bundesliga
  Freiburg - Bayer Leverkusen

15:30 | Bundesliga
  Stuttgart - Hannover

15:30 | Bundesliga
  1. FC Köln - Bayern München

15:30 | Bundesliga
  SC Paderborn - M'gladbach

16:00 | Championship
  Huddersfield - Millwall

16:00 | Primera Division (La Liga)
  Villarreal - Real Madrid

16:00 | Championship
  Ipswich - Rotherham

16:00 | Championship
  Nottingham Forest - Brighton

16:00 | Bundesliga
  Sturm Graz - SCR Altach

16:00 | Segunda Division
  UD Llagostera - Zaragoza

16:00 | Segunda Division
  CD Lugo - Osasuna

16:00 | Championship
  Birmingham - Fulham

16:00 | Championship
  Blackburn - Watford

16:00 | Championship
  Blackpool - Norwich

16:00 | Championship
  Bolton - Derby

16:00 | Championship
  Bournemouth - Wigan

16:00 | Championship
  Cardiff - Sheffield Wednesday

16:00 | Championship
  Charlton Athletic - Middlesbrough

16:30 | Spor Toto Süper Lig
  Trabzonspor - Kasimpasa

16:30 | Wischaja League
  Zenit St. Petersburg - Spartak Moskva

16:30 | Eerste Divisie
  Helmond Sport - Roda JC

17:00 | Ligue 1
  Toulouse - Paris St.-Germain

17:00 | Danska Superligan
  Silkeborg IF - Hobro IK

17:45 | Schweiziska Supercupen
  Grasshoppers - Aarau

18:00 | Primera Division (La Liga)
  Barcelona - Granada

18:00 | Serie A
  Roma - Hellas Verona

18:00 | 1. Division
  Belchatow - Pogon Szczecin

18:00 | Pro League
  Zulte-Waregem - RSC Anderlecht

18:00 | Segunda Division
  Alaves - CE Sabadell

18:00 | 1. Liga
  Slavia Prague - Sparta Prague

18:15 | Segunda Division
  Racing Santander - Recreativo

18:30 | Eredivisie
  FC Dordrecht - Vitesse

18:30 | Bundesliga
  SV Grödig - Austria Vienna

18:30 | Bundesliga
  Wolfsberger AC - Admira Wacker

18:30 | Bundesliga
  SC Magna Wr. Neustadt - SV Ried

18:30 | Bundesliga
  Wolfsburg - Werder Bremen

18:30 | Eredivisie
  NAC Breda - Ajax

19:00 | Spor Toto Süper Lig
  Besiktas - Eskisehirspor

19:00 | Major League Soccer
  Toronto FC - Portland Timbers

19:45 | Eredivisie
  FC Zwolle - Heracles Almelo

20:00 | Schweiziska Supercupen
  FC Basel - Thun

20:00 | Primera Division (La Liga)
  At. Madrid - Sevilla

20:00 | Ligue 1
  Lille - Bastia

20:00 | Pro League
  Cercle Brugge - Westerlo

20:00 | Ligue 1
  Lorient - Evian TGFC

20:00 | Ligue 1
  FC Metz - Stade de Reims

20:00 | Ligue 1
  Montpellier - EA Guingamp

20:30 | Pro League
  Racing Genk - Charleroi

20:45 | Eredivisie
  Go Ahead Eagles - Feyenoord

20:45 | Serie A
  Atalanta - Juventus

20:45 | Eredivisie
  ADO Den Haag - AZ Alkmaar

21:00 | Major League Soccer
  Washington DC - Philadelphia Union

22:00 | Major League Soccer
  Seattle Sounders - Chivas USA

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Athletic Bilbao - SD Eibar

22:00 | Primera Division (La Liga)
  Levante - Vallecano

23:30 | Brasilero Serie A
  Sport Recife PE - Cruzeiro MG

  Sun 28. September

03:00 | Major League Soccer
  Colorado Rapids - San Jose Earthquakes

11:30 | Wischaja League
  Dynamo Moskva - Kuban Krasnodar

12:00 | Segunda Division
  Tenerife - Las Palmas

12:00 | Primera Division (La Liga)
  Getafe - Malaga

12:30 | Eredivisie
  Excelsior Rotterdam - Cambuur L.

12:30 | Serie A
  Sassuolo - Napoli

12:30 | Spor Toto Süper Lig
  Caykur Rizespor - Bursaspor

13:30 | 2. Bundesliga
  FSV Frankfurt - St. Pauli

13:30 | 2. Bundesliga
  1. FC Heidenheim - VfL Bochum

13:30 | Chinese Super League
  Liaoning Hongyun - Beijing Guoan FC

13:30 | Chinese Super League
  Changsha Jinde - Guangzhou Evergrande FC

13:30 | 2. Bundesliga
  Düsseldorf - RB Leipzig

13:35 | Chinese Super League
  Tianjin Kangshifu - Henan Jianye

13:45 | Schweiziska Supercupen
  FC Vaduz - FC Sion

13:45 | Schweiziska Supercupen
  Young Boys Bern - Zurich

14:00 | Wischaja League
  Lokomotiv Moskva - Amkar Perm

14:00 | Chinese Super League
  Shanxi Zhongjian - Sh. Telaishi

14:00 | Ligue 1
  Bordeaux - Rennes

14:00 | Danska Superligan
  FC Midtjylland - FC Vestsjaelland

14:15 | Championship
  Reading - Wolverhampton

14:30 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Genclerbirligi - Balikesirspor

14:30 | Eredivisie
  FC Groningen - Willem II

14:30 | Eredivisie
  FC Twente - FC Utrecht

14:30 | Eerste Divisie
  De Graafschap - NEC Nijmegen

14:30 | Eerste Divisie
  FC Volendam - Maastricht

14:30 | U21 Ligi, Gr. Super Lig
  Torku Konyaspor - Kayseri Erciyesspor

14:30 | Pro League
  AA Gent - Lokeren

15:00 | Serie A
  Cesena - Milan

15:00 | Serie A
  Chievo - Empoli

15:00 | Serie A
  Turin - Fiorentina

15:00 | Serie A
  Inter - Cagliari

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Konyaspor - Kayseri Erciyesspor

15:00 | Spor Toto Süper Lig
  Genclerbirligi - Balikesirspor

15:30 | Bundesliga
  FC Augsburg - Hertha Berlin

16:00 | Schweiziska Supercupen
  Luzern - St. Gallen

16:00 | 1. HNL
  NK Lokomotiva Zagreb - NK Osijek

16:30 | Wischaja League
  FK Krasnodar - Arsenal Tula

16:30 | Bundesliga
  Rapid Vienna - Red Bull Salzburg

16:45 | Eredivisie
  SC Heerenveen - PSV Eindhoven

17:00 | Primera Division (La Liga)
  Deportivo - Almeria

17:00 | Segunda Division
  Mallorca - Barcelona B

17:00 | Segunda Division
  Gijon - Valladolid

17:00 | Segunda Division
  Numancia - Girona

17:05 | 1. Division
  Hearts of Midlothian - Livingston

17:30 | Bundesliga
  Hamburg - E. Frankfurt

17:30 | 1. Liga
  Slovan Liberec - Mladá Boleslav

18:00 | Segunda Division
  Alcorcon - CD Leganes

18:00 | Spor Toto Süper Lig
  Akhisar Bld Spor - Fenerbahce

18:15 | Segunda Division
  Real Betis - Mirandes

19:00 | Primera Division (La Liga)
  Real Sociedad - Valencia

19:00 | 1. HNL
  Istra 1961 - Hajduk Split

19:00 | Danska Superligan
  Esbjerg fB - Brøndby IF

19:00 | Wischaja League
  Terek Grozniy - FK Rostov

20:45 | Serie A
  Genoa - Sampdoria

21:00 | Primera Division (La Liga)
  Cordoba - Espanyol

  Mon 29. September

19:00 | Danska Superligan
  FC Nordsjælland - Odense BK

20:15 | 2. Bundesliga
  Nuremberg - Kaiserslautern


Seneste Videoer
   Sponsorer
Bet365
Ladbrokes
Bwin
Free TV
24 Sep, 00:00 CET | Copa ..
CD Universidad Cesar Val ..
24 Sep, 00:20 CET | Napa, ..
Reid - Millman
24 Sep, 00:30 CET | Napa, ..
Baghdatis - Giron
24 Sep, 02:00 CET | CONCA ..
Sporting Kansas City - R ..
24 Sep, 02:15 CET | Copa ..
Cerro Porteno - Independ ..
24 Sep, 04:00 CET | CONCA ..
Portland Timbers - Alpha ..
24 Sep, 17:30 CET | 2. Bu ..
1. FC Kaiserslautern - F ..
24 Sep, 17:30 CET | 2. Bu ..
FC Heidenheim - 1. FC Nü ..
24 Sep, 00:00 CET | Copa ..
CD Universidad Cesar Val ..
24 Sep, 02:00 CET | CONCA ..
Sporting Kansas City - R ..
24 Sep, 02:15 CET | Copa ..
Cerro Porteno - Independ ..
24 Sep, 04:00 CET | CONCA ..
Portland Timbers - Alpha ..
24 Sep, 10:30 CET | Ryska ..
FC Luch-Energiya Vladivo ..
24 Sep, 13:00 CET | Ryska ..
FC Khimik Dzerzhinsk - C ..
24 Sep, 14:00 CET | Ryska ..
FC Sibir Novosibirsk - L ..
24 Sep, 17:00 CET | Ryska ..
FC Kryliya Sovetov - FC ..